Ознака: советник
Црна хроника 10.06.20 | 10:46

Советник од кабинетот на министерот Чулев позитивен на ковид-19

Советник од кабинетот на министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев е позитивен на Ковид-19. Како што информираше Чулев, советникот не се инфицирал додека извршувал работни...

Фудбал 26.02.20 | 09:12

Советникот на Заев паднал поради трансфер на Нејмар

Фудбалскиот менаџер Фали Рамадани, кој е на листата на советници на поранешниот премиер Зоран Заев е осомничен за перење на пари и затајување на данок во вредност од...

Македонија 04.02.20 | 12:01

Горјан Гилевски повеќе не е ангажиран како советник во кабинетот на Филипче

Министерството за здравство информира дека Горјан Гилевски повеќе не е ангажиран со работа во ресорното министерство. Најостро ги осудувам сите постапки на прекршување...

Македонија 15.01.20 | 21:47

Советникот на Заев демонстрира моќ во Кривичен суд, отказ за вработената во судска полиција која тој вербално ја нападна

Вработена во судска полиција во Кривичниот суд во Скопје по вербалниот напад доживеан од советникот на Зоран Заев и вработен во судот како шеф на одделението за човечки...

Македонија 14.12.19 | 21:59

Советникот на премиерот „изиграва“ тајни служби

Советникот на премиерот изиграва тајни служби. Па брука, тој што излага на истите места да слика и после демек да компромитира, пишува на својот профил на фејсбук Ивор...

Твитови 18.10.19 | 00:11

Се јави и советникот за Франција, Александар Ружин: Што се уште неколку месеци?


Македонија 12.09.19 | 11:10

Советникот на Заев, Зијад Беќировиќ, шарлатан и измамник кој живее од продажба на “студии и стратегии“ по нарачка

Премиерот на татковината, Зоран Заев, има советник кој се вика Зијад Беќировиќ, претставен како основач на Институт ИФИМЕС од Љубљана кој, според сопственото признание...

Македонија 07.09.19 | 19:23

Зијад Беќировиќ од контроверзниот институт ИФИМЕС е нов советник на Заев, никој не кажува колкав е хонорарот

Зијад Беќировиќ, основач на институтот ИФИМЕС во Љубљана е нов советник на премиерот Зоран Заев. Од Владата не го соопштуваат хорорарот кој му се исплаќа на Беќировиќ,...

Македонија 25.07.19 | 13:02

Милошоски: Советникот Зафировски нема врска со Макрон, туку со фирмите на Заеви

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски на собраниската седница за пратенички прашања рече дека не добил одговор од премиерот Зоран Заев за тоа кој е потписник...

Македонија 28.06.19 | 12:12

Советникот Зафировски лаже дека живее во Париз, платата ја прима во Србија бидејќи тука е должен

Пратеникот од ВМРО – ДПМНЕ, Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил објавуа дека владиниот советник Љупчо Зафировски изнесува лаги во допис до Антикорупциската...

Македонија 05.06.19 | 13:48

Нема слобода на медиуми кога новинари работат како советници на премиерот

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги смета дека двојниот ангажманот на вработени новинари во телевизии како советници кај премиерот, претставува пречка...

Твитови 28.05.19 | 14:43

Советникот Ружин вработува „медени другарици“ во амбасадата во Белград

Совеникот за Бенелукс кој продава бандажи за гуми врботува во македонската амбасада во Белград. Па на ваков советник интернационале, младино спавајте мирно. pic.twitter.com/n3hwsmwtGi —...

Македонија 22.01.19 | 11:45

Tерорист од Диво Насеље се фали дека работи во Владата, Владата негира

Дека терорист работи како советник во Владата на Република Македонија не е информација која би ја игнорирале македонските граѓани. Не затоа што не им е грижа кого плаќаат...

Македонија 26.12.18 | 09:51

Советник од Битола: Јас стварно мислев дека ќе работиме, а вие се смеете дури луѓе умираат

На вчерашната седница на советот на општина Битола, советникот Иван Чулакоски од Поинаку остро реагира за Програмата за животна средина која е напишана на 4 листа хартија...

Македонија 14.12.18 | 15:52

Државен советник во МЗШВ бил избракан од работа затоа што е вмровец, вели Јанушев

Со отказно решение му е прекинат работниот однос на Цветан Трипуновски, државен советник во Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, кој е член на...

Македонија 06.12.18 | 19:43

Советничката на Заев Ленче Николовска избркана од Могила

Ленче Николовска која е посебен советник во Владата на СДСМ и го советува Зоран Заев за прашања поврзани со земјоделството, шумарството и водостопанството вчера беше...