Ознака: совети
Мода и убавина 17.08.19 | 21:15

10 правила на Италијанките за совршено тело: Без диети и со едно масло

Сè што гледате на мене им го должам на шпагетите – легендарната изјава на Софија Лорен ја открива тајната на убавината на италијанските жени. Дали е можно да се биде...

Скопје 05.08.19 | 18:42

Скопските пожарникари советуваат: Како да спречите пожар во домот?

Во пожар вчера изгоре стан во „Папагал-зградата“ во центарот на Скопје. Ова е само последен во неколкуте големи пожари кои оставија без дом неколку скопски семејства. Во...

Технологија 04.08.19 | 19:59

Еве како климата да ви работи по цел ден, а да не чини ништо

На кој начин најдобро да се користи клима уредот со цел максимално да се заштеди на електрична енергија? Можеби ќе ви се чини како непотребно трошење на електрична енергија...

Патувања 03.08.19 | 15:51

Совети кои мора да ги знаат сите возачи: Како да возите на +40 степени

И најискусните возачи мораат посебно да се подготват кога тргнуваат на летен одмор и возат на температури над 35 степени. Жешкото време налага пред да тргнете на патување...

Здравје 12.07.19 | 12:30

Како да препознаете расипано место во продавниците?

Летниот период и топлото време придонесуваат да имаме поголем број труења со храна. Граѓаните треба да бидат максимално внимателни при купувањето. Гостин во утринската...

Здравје 14.06.19 | 20:56

Совети за кога не се дише: Како подобро да се разладите!

Наместо клима и вентилароти, направете колку што можете повеќе да се заштитите од сонцето и високите температури. Облекувајте се како луѓето во тропските земји Оние...

Интима 18.04.19 | 13:55

Жената треба да лежи и да не мрда, ако зборува – тоа да е за домашните обврски

Кога Рут Смитерс ја напишала книгата „Сексуални совети за сопружници“ во 1894, најверојатно имала многу сериозна намера, но денес нејзините совети изгледаат смешно. Советите...

Здравје 28.03.19 | 21:33

Кардиохирург од Босна: Три дена пред смрт доаѓаат и прашуваат како здраво да живеат, па најдобро посипај се со песок и навикнувај се на земја

Како и секаде така и во Босна и Херцеговина медиумите се обидуваат на граѓаните да им ја доближат здравата исхрана.Но,одговорот на еден доктор по ова прашање стана вирално...

Интима 22.03.19 | 23:01

Tри работи што никако не смеете да ги правите пред секс

За да ги избегнете сите непријатности или проблеми за време на секскуалниот чин, ова се три работи што мора да ги избегнувате пред истиот: 1. Да се депилирате Како и пред...

Интима 23.12.18 | 23:29

Како до најдобриот секс во 2019 година

Доколку сакате во 2019 година да внесете нова енергија на сексуално поле, австралискиот сексолог Ники Голдстеин има неколку совети за вас, со помош на кои ќе ги надминете...

Психологија 17.12.18 | 23:30

Пет совети како да се справите со стресот за време на новогодишните празници

Се ближи крајот на годината и Божиќ. Доколку не ви е стресно готвењето семејни оброци за многучленото семејство, секако треба да се подготвите за она што сигурно ќе ви...

Психологија 13.12.18 | 20:30

Осум работи кои секоја мајка треба да му ги каже на својот син

Врската меѓу една мајка и нејзиниот син е силна и нераскинлива. Таа е пример за својот син. Ова се 10 работи кои секоја мајка треба да му ги каже на својот син. 1. Избери...