Ознака: сосед
Скопје 08.04.20 | 11:35

За секоја фрлена лушпа од семка ќе биде преземена конкретна акција, вирусот се пренесува и преку плунка

Новите мерки кои се превземаа за да се спречи ширењето на коронавирусот налагаат домашен карантин. На дел од граѓаните кои живеат во станбени згради терасата им е единственото...

Семејство 28.12.19 | 12:47

Тинејџери сами му ја реновирале куќата на својот болен сосед

Сиромашниот Самид Бошиќ живее во Дубица во Босна и Херцеговина. Тој наскоро ќе биде многу изненаден кога од болница ќе се врати дома. Имено, младите волонтери од Здружението...

Црна хроника 12.08.19 | 16:53

Скопјанец со пиштол му го усмртил кучето на соседот

Во саботата попладне, во полиција било пријавено дека соседот со пиштол убил куче, кое претходно го нападнало. Имено, во 18.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека на...

Црна хроника 03.07.19 | 15:28

Крвав инцидент во Инџиково: Соседот го нападнал со остар предмет

Синоќа во СВР Скопје, од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив со повреди бил донесен М.М. (53) од с.Инџиково, скопско. По преземени мерки...

Црна хроника 08.06.19 | 16:39

Влегле кај соседот кој славел апсолвентска и со метален предмет им се заканувале на гостите

Вчера во 17:10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во село Марино-скопско, во дворот од семејната куќа на 22-годишниот Ј.Ј., додека истиот бил во друштво на уште пет други...

Калеидоскоп 05.06.19 | 20:35

Ги шпиунирала соседите, па ја заглавила главата: Пет часа чекала помош

Жителка на Колумбија ја заглавила главата меѓу решетките на метална врата во градот Переира. Несреќната жена наводно ги шпиунирала соседите, па се заглавила и чекала...

Црна хроника 18.04.19 | 15:21

Скопјанка вчера нападната од соседот, со возило на Брза помош пренесена на Клиника

Вчера попладне во СВР – Скопје Н.Д.Т. (38) од Скопје пријавила дека на булеварот “Црвена Армија“, по претходна вербална расправија, била физички нападната од соседот...

Балкан 24.02.19 | 14:50

Апостолакис: Грција се стреми да стане главен стратешки одбранбен партнер на Северна Македонија

Нашиот стремеж е да станеме главен стратешки одбранбен партнер на Северна Македонија во одржувањето на мирот и зајакнувањето на соработката на Балканот, вели министерот...