Ознака: Сорос
Македонија 05.10.21 | 10:52

Во нормална земја ќе се бара одговорност, нема да се прави цензура – Сорос удри по медиумите

Метаморфозис и Вистиномер, организации финансирани од Фондацијата Отворено општество Македонија, вршат цензура на Фејсбук, во обид да ги прикријат вестите во кои се...

Македонија 04.10.21 | 12:10

Цензура на Фејсбук – масовно се бришат вести за врските меѓу градот Скопје и Фондацијата Сорос со извидничкиот камп во кој биле малтретирани деца

Метаморфозис и Вистиномер – организации финансирани од Фондацијата Отворено Општество односно фондацијата на Сорос во Македонија – вршат цензура на Фејсбук...

Скопје 30.09.21 | 21:20

Фондацијата на Сорос го финансирала извидничкиот камп, но не за секс

Фондацијата Отворено општество – Македонија ги демантира денешните написи кои се појавија во Курир, Република, Нетпрес, Лидер и Плус Инфо, а кои имплицираат дека ФООМ...

Македонија 30.09.21 | 10:40

Глумеле „клецање“ и правеле печати од половите органи: Град Скопје и „Сорос“ го финансирале извидничкиот одред кој направи камп за сексуална „едукација“ на деца

Голем скандал се обелодени откако средношколци се вратиле дома од извиднички камп организиран во близина на Скопје, насловен како „Есенски бакнежи и прегратки, секс...

Твитови 12.04.21 | 22:54

Архитектот на кулите кај Холидеј Ин е сопруг на директoрката на Сорос: Јасно ви е зошто нема трибини, протести гушкања!


Свет 17.06.20 | 13:21

Сорос ја финансира кампањата за расформирање на полициските служби низ САД

По убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд во Минеаполис, левичарски политичари низ САД покренаа кампања чија цел е да се укинат или сериозно намалат полициските...

Свет 09.04.20 | 23:06

Путин издаде налог за aпсeњe на Сорос

Откако САД распиша меѓународна потерница за иcтрага и апcење на милијардерот Џорџ Сорос, сега тоа го побара и Русија, велат извештаите на медиумите на ЕУ. Имено, откако...