Ознака: сопруга
Македонија 14.10.20 | 23:00

Сопругата на Филипче купи нов луксузен „мерцедес“

Сопругата на министерот за здравство Венко Филипче, Ана Филипче деновиве се подновила со нов луксузен „мерцедес“, дознава „Лидер“. Според информациите на порталот,...

Балкан 07.10.20 | 11:58

Рамуш Харадинај си ја претепал сопругата, завршила во болница

Поранешниот косовски премиер, Рамуш Харадинај ја претепал својата сопруга, пишува косовскиот портал „Бота сот“. Извори од Ургентната клиника во Приштина за „Бота...

Црна хроника 12.09.20 | 18:08

Одреден притвор за гостиварецот кој со секира ја уби сопругата

Единствениот осомничен за суровото убиство на жена пред два дена, попладнево е спроведен во затворот КПУ Скопје во Шутка. На Бајрам И. (67) од Гостивар, судија на претходна...

Црна хроника 11.09.20 | 18:21

Уапсен мажот кој со секира ја уби сопругата во Гостивар

По речиси два дена бегство, полициски службеници од ОВР Гостивар го обезбедија и приведоа Б. И (67) осомничен за убиството. Според полициски извори, тој бил фатен во близина...

Црна хроника 31.08.20 | 12:46

Тетовка нападнала две девојки кои се распавале со нејзиниот сопруг

Две девојки на 23 и 24 години пријавиле дека 37-годишна жена физички ги нападнала откако претходно се расправрале со нејзиниот сопруг. Причина за расправијата била сообраќајна...

Фудбал 23.08.20 | 22:20

Рамос е вистински среќник: Вака изгледа неговата сопруга еден месец по породувањето

Шпанскиот фудбалер Серхио Рамос е вистински среќник! Неговата сопруга Пилар Рубио ја покажа неверојатната линија, која ја врати само еден месец по породувањето со нивното...

Калеидоскоп 04.08.20 | 21:57

Дејв направи сè што требаше, но умре зошто вие не направивте

По повеќе од дваесетгодишен брак, 72-годишната Стејси остана без нејзиниот сопруг. Дејвид Неги (79) почина по комликации предизвикани од коронавирусот, а неговата сопруга...

Црна хроника 04.08.20 | 20:33

Скопјанка го напуштила сопругот, ја пријавил во полиција

Вчера околу 18.20 часот во СВР Скопје, Б.Љ.(44) од Скопје пријавил дека поради нарушени семејни односи од домот се оддалечила неговата сопруга Г.Љ.(42) од Скопје. Се преземаат...

Црна хроника 29.06.20 | 15:18

Поднесен обвинителен акт: Се карале во спалната соба, па од подрум го зел пиштолот и пукал во сопругата

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривичните дела – Убиство од член 123 став 2 точка 2 и Неовластено изработување, држење,...

Останати спортови 22.06.20 | 22:58

Шок: Троицки откри дека на корона е позитивна и трудната сопруга Александра

По вестите дека српскиот тенисер Виктор Троицки е позитивен на коронавирус, за српските медиуми тој откри дека и неговата сопруга Александра и ќерка му Ирина се тестирале...

Калеидоскоп 20.06.20 | 13:40

Докторот Вело Марковски е вистински среќник, крај себе има многу помлада сопруга

Инфектологот Вело Марковски со своите препораки околу пандемијата на коронавирусот.стана познат на македонската јавност. Тој за кратко време ги собра симпатиите и...

Македонија 13.06.20 | 15:51

Градоначалникот на Гази Баба има коронавирус, неговата сопруга тестираше првачиња?!

Градоначалникот на Гази Баба, Борис Георгиевски е позитивен на коронавирус. Тој е задржан на Инфективната клиника во Скопје. Од општината информираа дека поради хронична...

Македонија 05.06.20 | 13:50

Сопругата на Битиќи за неукиот народ во Македонија

Советникот за економски прашања во Владата, Фатмир Битиќи е негативен на Ковид-19, потврди неговата сопруга на „Фејсбук“, по што им се обрати на „неуките“. За вас неуките...

Црна хроника 15.05.20 | 15:30

Беровец со шише ја удрил сопругата додека се расправале

Беровец со шише ја удрил сопругата по расправија,информираше МВР: Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против В.Џ.(52)...

Естрада 04.05.20 | 10:37

И сопругата на починатиот Драган Вучиќ, позитивна на Ковид 19?

Утрово на Инфективната клиника во Скопје почина Драган Вучиќ, познатиот музичар и водител. Според неофицијали информации Вучиќ починал како последица од компликации...

Македонија 26.03.20 | 08:27

Директорот Дума демантира дека одел на работа додека неговата сопруга била во изолација

Во целост ја демантирам веста на порталот „Лидер” и останатите портали во кои се тврди дека „не сум ги почитувал препораките за изолација и сум ги ставил во опасност...

Калеидоскоп 19.03.20 | 08:54

Почина Валентина Гагарина, сопругата на Јуриј Гагарин

Сопругата на Гагарин почина на 17 март 2020 година, во 85 година од животот. Како и нејзиниот маж Јуриј, Валентина Гагарина го посвети животот на вселената. До заминувањето...

Црна хроника 28.02.20 | 15:23

Битолчанец ја претепал сопругата

Вчера во 20,00 часот во СВР Битола, 28-годишна жена од Битола, пријавила дека во нивниот дом била физички нападната од сопругот Н.В.(42). Жената се здобила со тешки телесни...

Црна хроника 24.02.20 | 18:49

Се заканувал со пиштол на Одделот на гинекологија ги барал назад парите што ги дал за сопругата

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ф.Ш.(25) од с.Боговиње, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие...

Кошарка 30.01.20 | 11:12

Сопругата на Брајант се огласи првпат по несреќата: Ви благодариме

Сопругата на кошаркарската НБА легенда Коби Брајант, Ванеса, вчера преку „Инстаграм“ првпат се огласи до јавноста по хеликоптерската несреќа во која ги загуби сопругот...