Ознака: сопруг
Црна хроника 16.05.22 | 19:02

33-годишна скопјанка го натепала сопругот постар 15 години од неа

33-годишна жителка на Скопје физички го нападнала сопругот, 15 години постар од неа, а тој пријавил во полиција, велат од МВР. На 14.05.2022 во 17.00 часот во полициска станица,...

Балкан 14.05.22 | 10:41

Го предупредив, му кажав дека и мене проба да ме убие ама тој викаше „таа единствената за мене на светот“

Го претчувствував ова, секогаш му велев дека ќе го убие. Поминав 28 години во брак со неа, имаше ситуации кога ме нападнала и со нож. Му реков дека ќе го повреди и убие, ама...

Семејство 08.05.22 | 13:34

Ненадејно почина историчарот Видоје Ристовиќ, сопруг на Николина Пишек

Сопругот на хрватската позната водителка Никола Пишек, историчарот Видоје Ристовиќ, ненадејно почина на 44-годишна возраст, а тажната вест ја потврдила и водителката. Само...

Свет 04.04.22 | 21:24

Напишала есеј „Како да го убиете својот сопруг“, а сега и судат за убиство на сопругот

Во Орегон во САД почнува судењето на Ненси Крамптон-Брофи, која е обвинета дека во јуни 2018 година го убила нејзиниот сопруг – готвачот Даниел Брофи. Ненси е позната...

Свет 02.04.22 | 10:52

Убиен сопругот на вицепремиерката на Украина

Сопругот на вицепремиерката на Украина за европски и евроатлантски интеграции Олха Стефанишина е убиен во руското гранатирање, објави на социјалните мрежи украинската...

Свет 18.03.22 | 17:03

Украинка се обиде да го протне сопругот преку граница во кутија за детски играчки

Украинка се обиде да си го прошвервцува сопругот преку граница во кутија за бебешки играчки. Граничната полиција го фатила 37-годишниот маж на преминот Рососани со Молдавија....

Црна хроника 15.12.21 | 13:59

Кумановка го избоде сопругот зошто пробал да го повреди нивното дете

Жена од кумановското село Табановце го прободела сопругот, откако тој се обидел да го повреди нивното дете, соопшти денеска СВР Куманово. Вчера во 22:15 часот во СВР Куманово...

Македонија 08.11.21 | 13:09

Ги продаде ли Дардишта чизмите за да му купи џип на сопругот од 150.000 евра

Џип Мерцедес, вреден околу 150 илјади евра, е во сопственост на сопругот на Шкодране Дардишта. Ова се фотографиите што ги испратија граѓани кои се фотографирале при влегување...

Калеидоскоп 31.10.21 | 09:47

Почина четвртиот маж на Ивана Трамп, помлад е од неа 23 години

Четвртиот сопруг на Ивана Трамп, италијанскиот актер и модел Росано Рубисонди почина на 50 годишна возраст по долга и тешка борба. Тажната вест за неговата смрт ја објави...

Свет 26.10.21 | 10:54

Албанка си го оставила сопругот сред автопат, од полиција ја замолиле да си го прибере

Пауза за цигара на автопат, се покажа како неочекувана авантура за еден маж од Албанија кој патувал со сопругата во Германија. За време на сообраќаен метеж на автопатот...

Останати спортови 15.10.21 | 11:48

Приведен сопругот на убиената атлетичарка Тироп

Кениската полиција го приведе денеска сопругот на кениската атлетичарка на долги патеки Агнес Тироп (25), која претходно оваа недела беше пронајдена избодена до смрт...

Калеидоскоп 27.08.21 | 12:49

Почина сопугот на Силвана Бонева, заедно поминаа повеќе од четири децении

Поранешната пратеничка од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Силвана Бонева ја сподели жалната вест за смртта на нејзиниот сопруг Александар. Почивај во мир либе мое, напиша Бонева...

Црна хроника 06.06.21 | 17:01

Семејна драма во Аеродром: Скопјанка го истепала една година помладиот сопруг

Вчера во 15 часот во полициската станица Аеродром, 32-годишен маж од Куманово пријавил дека околу 10 часот во семејниот дом бил физички нападнат од неговата сопруга И.К.(33)...

Црна хроника 03.06.21 | 13:21

Гостиварка претепана од сопругот и деверот

Вчера во 18.30 часот, полициски службеници од Полициската станица Гостивар ги лишиле од слобода С.Д.(34) и С.Д.(34), браќа од Гостивар, затоа што околу 16.15 часот во Гостивар физички...

Црна хроника 21.04.21 | 12:38

Не се обидел да се самоубие, туку случајно се повредил додека бегал

Мажот кој вчера со нож ја усмртил сопругата не се обидел да се самоубие, туку се повредил од ножот додека бегал, се вели во полициската пријава од пријателите на брачната...

Црна хроника 21.04.21 | 09:02

Убиството на 34-годишна стружанка се случило додека со сопругот биле на гости

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга синоќа изврши увид во стан во Струга каде беше лишена од живот жена на возраст од 34 години. Според првичните...

Калеидоскоп 09.03.21 | 15:34

И ова го има: Жената го повикала сопругот да го натепа швалерот оти ја изневерувал со друга девојка

Несекојдневен настан се случил во српскиот град Крагујевац. Како што пренесесува „Курир.рс“, Тоа бил вистинка швалерска драма. Еве што се случило.Во главната улога...

Балкан 07.12.20 | 13:52

Ја пријавил сопругата дека ги прекршува ковид-мерките

Началникот на Комуналната полиција во Белград, Иван Дива, раскажува за необичен случај кога сопруг ја пријавил сопругата за непочитување на ковид-мерките. До сега сме...

Калеидоскоп 03.12.20 | 14:50

Mанекенка го убила сопругот откако ја довел љубовницата дома и побарал вечера

Рускиот топ модел Лилија Судакова (26) е осудена на затворска казна откако со нож го убила сопругот кој во нивниот дом ја донел љубовницата и побарал Лилија да им зготви...

Калеидоскоп 04.11.20 | 19:20

Јелена го изнајмува сопругот на една вечер, почетна цена е 500 динари

Јелена Малиниќ од Бач (Србија) е подготвена да го изнајми сопругот на една вечер. „Многу е интересно и гарантирам интересна вечера“, стои во описот на нејзината објава...