Ознака: соопштение
Македонија 11.09.21 | 16:15

Здружение на лекари специјализанти: Се надеваме дека ќе продолжи соработката со Филипче

Плата за приватните специјализанти, фер договори за државните специјализанти и укинување на лихварските договори со обврски и меници на преку 100 000 евра, укинување на...

Македонија 03.09.21 | 14:34

СДСМ носи закон за прикривање на луксузниот имот на нивните функционери

СДСМ носи закон за прикривање на луксузниот имот на нивните функционери. Тие се на власт четири години, а имотот на нивните функционери е зголемен како за 400 години, реагираат...

Македонија 20.07.21 | 12:53

ВМРО-ДПМНЕ: Каде заглавија најавените купени вакцини од „Фајзер“ и „Спутник V“?

Заев и Филипче да кажат до каде е набавката на нови вакцини и каде заглавија најавените купени Фајзер и Спутник, реагира опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение. Вакцинацијата...

Економија 19.06.21 | 10:42

ВМРО-ДПМНЕ: Таксата од 4,13 денари треба да ги покрие погубните економски и финансиски политики на Заев

Поради неодговорноста на власта на Заев, граѓаните ќе плаќаат 4,13 денари повеќе за секој литар купено гориво. Оваа такса трајно го поскапува горивото и отвора инфлаторна...

Македонија 18.06.21 | 09:06

Заев создаде граѓани од прв и граѓани од втор ред, оние кои се блиски до власта и огромно мнозинство кое не е

Зоран Заев и СДСМ ги поделија граѓаните на граѓани од прв и граѓани од втор ред, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнаа од ВМРО-ДПМНЕ. Граѓани од втор ред...

Македонија 23.05.21 | 14:27

Надвор од памет е да се напише дека Заев ги брани интересите на Македонија

Надвор од памет е да се напише дека Зоран Заев ги брани интересите на Македонија, сметаат од ВМРО ДПМНЕ, реагирајќи на соопштението на СДСМ. Центарот за комуникации на...

Македонија 03.05.21 | 15:15

Заев: Владата ќе продолжи да ја унапредува двонасочната комуникација со медиумите

Информацијата е јавно добро. Дезинформацијата е опасноста, порача премиерот Зоран Заев во својата честитка до медиумските работници по повод 3 Мај – Денот на слободата...

Македонија 26.04.21 | 12:42

На народот му е преку глава од неправди, слобода за Уставобранителите!

На народот  му е преку глава неправди, велат од најголемата опозициска партија ВМРО ДПМНЕ , која на вчерашниот протест побара слобода за Уставобранителите. Народот...

Македонија 11.04.21 | 13:15

СДСМ тврди дека ВМРО-ДПМНЕ лаже за акцијата на ДЕА што ја потврди и американската амбасада

По три дена молк, СДСМ се јави за акцијата на ДЕА и го обвини ВМРО-ДПМНЕ. Пропадна уште една гнасна лага на ВМРО-ДПМНЕ фејк њуз, нема никава поврзаност на семејството Заеви...

Македонија 11.04.21 | 12:56

Љупчо Путерот и власта не се борат против, туку за корупција и криминал

Граѓаните не сакаат да бидат дел од криминалните и коруптивните активности на власта. Напротив тие заедно со ВМРО-ДПМНЕ се спротивставуваат на овој нарко картел на...

Македонија 10.04.21 | 14:39

ВМРО-ДПМНЕ: Во СДСМ владее тотална шизофренија

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски не го штитат СДСМ и Зоран Заев кои се симболот на криминалот во Македонија, а и пошироко. Напротив криминалот на оваа власт ќе биде разобличен....

Македонија 06.04.21 | 20:33

ВМРО-ДПМНЕ: Дали некој верува дека полициски службеници без знаење на претпоставените давале лажни пасоши?

„Правната држава завршува таму каде СДСМ, Заев и Спасовски почнува. Кој нормален ќе поверува дека полициски службеници сами, без знаење на претпоставени кои се поставени...

Македонија 13.03.21 | 18:06

Филипче ем шуто, ем боде, ем краде, ем плаче дека сумите кои што се објавени се лажни

Ако не е за вакцини, тогаш за што е гаранцијата, еве Филипче нека каже. Колкава е сумата која ја нуделе Заев и Филипче?!, прашува во партиското соопштение ВМРО ДПМНЕ. За...

Македонија 17.01.21 | 09:45

ВМРО ДПМНЕ: Власта го лаже народот и два месеца тврди дека обезбедила вакцини

Владата, Заев, Филипче и СДСМ го лажат народот и два месеци тврдат дека обезбедиле вакцини, обвинува најголемата опозициска партија ВМРО ДПМНЕ. Ако Филипче и Заев два...

Македонија 17.01.21 | 09:08

Заев и СДСМ туркаат насилен и криминален попис

Опозициската ВМРО ДПМНЕ смета дека не треба да се одржи пописот во државата по стандарди на Зоран Заев. На СДСМ и Зоран Заев од рака им одат само насилни и криминални...

Македонија 06.01.21 | 08:51

ВМРО-ДПМНЕ: Додека министрите од власта без маски сечат торти, Спасовски покажа сила кон народот

ВМРО-ДПМНЕ со реакција околу вчерашниот настан кога полицијата растурила бадников оган во Орман, и притоа биле уапсени десетина лица. Од опозицијата велат додека власта...

Македонија 24.12.20 | 09:44

Сепак не била Финска, туку уште една лажна вест за реформи на Заев, Владата веднаш да се повлече од укинувањето историја

Сепак не била Финска, туку уште една лажна вест за наводни реформи на Заев. Владата е извор на лажни вести, бидејќи директно од Финска ја демантираат дека министерството...

Македонија 08.12.20 | 17:11

Ветото на Бугарија е неодговорна геостратешка грешка, македонската иднина е европска велат од Владата

Република Бугарија стави вето на почеток на преговорите на Македонија со Европската Унија и со тоа застана на патот на нашата европска интеграција за која во повеќе...

Македонија 22.11.20 | 08:55

ВМРО-ДПМНЕ: Нема план што ќе прават за време на кризната состојба, ама јасно е дека истата ќе се злоупотребува

Рацете на Филипче и Заев евидентно се крвави. Секој ден по десетици заболени од корона, воведена кризна состојба која служи за популизам, а паралелно ќе тераат избори...

Македонија 13.11.20 | 08:43

Зошто терапијата од приватните болници не ја добиваат и пациентите во државното здравство?

И по девет месеци од корона кризата Филипче никако да се свести што се случува. Заклучно со вчерашната статистика на министерството за здравство 1.238 семејства се завиени...