Ознака: сончево
Сервиси 29.09.19 | 08:30

Денеска сончево и топло со јужен ветер

Денеска во Македонија времето ќе биде сончево и топло, со слаб до умерен јужен ветар. Утринската температура ќе се движи од 5 до 13 степени, а максималната дневна ќе достигне...

Сервиси 02.09.19 | 08:24

Сончево и топло до 36 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Ппопладне во западните делови ќе има услови за изолирана појава...

Скопје 21.08.19 | 19:18

И на мачето му е топло

Скопската жега е неподнослива и за уличните мачки, сведочи оваа фотографија на нашиот фоторепортер направена денеска на бензинска пумпа во Скопје.

Сервиси 23.07.19 | 09:36

Денеска сончево и топло до 36 степени, викендов промена на времето

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен северен ветер, особено вдолж Повардарието. УВ индексот ќе биде висок и ќе изнесува...

Сервиси 26.05.19 | 08:08

Искористете го денот: Ќе биде сончево и топло

Денеска не  очекува сончево време со мала до умерена облачност и топло, со слаб до умерен јужен ветер. Попладне облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот во западните...

Сервиси 01.05.19 | 08:30

Сончев првомајски ден, попладне дожд

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне со локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен западен и северозападен ветер. Утринската температура...

Сервиси 29.04.19 | 08:27

Денеска сончево, од утре заладување

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Попладне и претежно во планинските делови ќе има услови...

Сервиси 20.03.19 | 09:40

Денеска сончево, попладне облачно со дожд

Времето во Македонија во утринските и раните попладневни часови ќе биде сончево, а потоа ќе настапи наоблачување, на крајниот југ и југоисток од земјава со локален дожд...

Сервиси 09.03.19 | 11:16

Облекувајте се – и во парк!

Времето денеска ќе биде сончево и топло со умерена локална облачност и со слаб ветер од зпаден и југозападен правец. Утринската температура ќе се движи од два до седум,...

Сервиси 16.02.19 | 08:41

Искористете го денот – сонце и 13 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и со слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до два степени, а...