Ознака: сончево
Сервиси 06.05.24 | 09:23

Сончево со јужен ветер

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне во планинските региони ќе има услови за изолирана...

Сервиси 03.05.24 | 16:15

За Велигден ќе биде сончево и потопло

Во недела и понеделник времето во земјава за најголемиот хртистикански празник Велигден ќе биде претежно сончево и потопло, соопшти Управата за хидро – метеоролошки...

Сервиси 27.04.24 | 08:40

Претпладне сончево, од пладне можност за краткотраен пороен дожд

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови ќе има услови за локална нестабилност со краткотраен пороен дожд и појава на грмежи....

Сервиси 12.04.24 | 15:51

За викендот сончево и топло, од вторник заладување и дожд

До почетокот на следната седмица ќе се задржи сончево и топло време со мала до умерена локална облачност, соопшти УХМР. Температурите за време на викендот ќе достигнат...

Сервиси 28.02.24 | 11:52

Утре и во петок дожд, викендот сончево и топло

Утре ќе има локални врнежи од дожд, а во текот на ноќта и во петок врнежи од дожд ќе има на повеќе места. Наместа врнежите ќе бидат пообилни, особено во западните и јужните...

Сервиси 04.12.23 | 08:48

Сончево со мала до умерена локална облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и ќе дува слаб до умерен ветер од северен до северозападен правец. Претпладне понекаде вдолж Повардарието...

Сервиси 24.10.23 | 08:45

Сончево и топло, температура до 28 степени

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 6 до 14, а максималната...

Сервиси 23.10.23 | 08:35

Денеска температура до 27 степени

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 7 до...

Сервиси 20.10.23 | 09:04

Сончево и потопло со умерен до засилен ветер

Во утринските часови денеска ќе има појава на магла долж Повардарието. Во текот на денот времето ќе биде сончево и потопло со умерен до засилен ветер од јужен правец....

Сервиси 19.10.23 | 09:05

Сончево време со мала до умерена облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност поголема во источните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Минималната...

Сервиси 13.10.23 | 08:56

Свежо утро, а преку денот сончево и топло до 29 степени

Времето денеска наутро ќе биде свежо, а преку денот сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде...

Сервиси 12.10.23 | 08:45

Студено утро, преку ден сончево со температура до 28 степени

Студено утро, а преку ден сончево со мала локална облачност и со слаб ветер од јужен правец, предвидуваат синоптичарите. Минималната температура ќе биде во интервал...

Сервиси 09.10.23 | 08:49

Сончево и посвежо со мала до умерена локална облачност

Времето денеска ќе биде сончево и посвежо со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а долж Повардарието краткотрајно засилен ветер од северен правец. Минималната...

Сервиси 26.09.23 | 08:48

Сончево со мала облачност, температурата до 30 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен, наместа повремено засилен ветер претежно од североисточен правец. Минималната температура...

Сервиси 19.09.23 | 08:49

Претпладне сончево, попладне пороен дожд и грмежи

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне и во текот на ноќта на места ќе има појава на пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме....

Сервиси 18.09.23 | 09:17

Сончево со мала до умерена облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне претежно во планинските региони ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд. Ќе дува...

Сервиси 28.08.23 | 10:06

И денеска сончево и многу топло

Времето денска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, поизразен долж Повардарието. Кон крајот...

Сервиси 27.08.23 | 09:28

И денеска сончево и многу топло, попладне е можна краткотрајна нестабилност

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност, попладне во југоисточните делови со услови за краткотрајна нестабилност. Ќе дува...

Сервиси 01.08.23 | 08:56

Сончево време со температура до 36 степени

Синоптичарите за денеска најавуваат сончево време со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во...

Сервиси 28.06.23 | 08:53

Претпладне сончево, попладне локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец кој вдолж Повардарието ќе...