Ознака: сок
Скопје 16.03.20 | 13:14

Номад кафе бар во служба на медицинскиот персонал: Бесплатно кафе и сокови за сите вработени во Државна болница

Номад кафе бар денеска ги извести сите вработени во Државната болница дека од денеска тие ќе бидат во нивна служба и бесплатно ќе може да земат кафе и сокови.

Здравје 08.02.20 | 20:11

Овој сок гарантира сигурен детокс: Целосно ќе ви го избрише салото од стомакот

Сокот содржи неколку намирници кои сите посебно се извонредно корисни за здравјето, но заедно во комбинација го имаат овој моќен регенерирачки ефект. Цвеклото и морковот...

Економија 17.12.19 | 11:37

Во државните органи нема веќе вода и сок во пластични шишиња

Нема веќе вода и сок во пластични шишиња во сите државни органи. Владата ја разгледа и ја усвои Информацијата за престанок на користење на пластична амбалажа во органите...

Здравје 24.09.19 | 21:28

Испијте го ова пред да си легнете: Ќе го испразните дебелото црево и се што сте изеле

Овој напиток е многу корисен и ќе ви помогне да заздравите и да го детоксифицирате својот организам. Ќе ви го подобри метаболизмот и ќе ги излечи проблемите со дебелото...

Здравје 04.09.19 | 12:23

Кралот на диетите: Сок од 3 моќни намирници пред кои килограмите се топат

Губењето на килограми е процес во кој треба да се обврне внимание на голем број фактори. Освен физичката активност и контролираната диета која никако не вклучува гладување,...

Здравје 10.02.19 | 21:27

Вкусно и здраво: Сок за обновување на црниот дроб

Со помош на овој сок започнете го процесот на обновување на црниот дроб, а и целото тело. Овој рецепт помага при детоксикација на телото, до таа мера што го подобрува...

Здравје 13.01.19 | 10:29

Се забранува додавање шеќер во соковите

Во „Службен весник“ во Србија неодамна е објавен нов правилник за овошните сокови и сродни производи кој наметнува нови ригорозни правила за оваа индустрија кои ќе...