Ознака: снимки
Црна хроника 29.06.21 | 09:39

Со „непристојна“ снимка уценуван и сопственик на познат скопски хотел, двајца од уценуваните се обиделе сами да си пресудат

Брат на богат сопственик на познат скопски хотел се нашол меѓу уценуваните граѓани снимени во мотелот „Вила уно“, дознава „Слободен печат“ од свои доброупатени извори....

Црна хроника 27.08.20 | 16:34

Кумановец ја уценувал девојката со разголени снимки зашто не сакала да се омажи за него

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ш.И.(36) од Куманово, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „уцена“. Пријавениот, во временски период...

Македонија 05.07.20 | 13:28

Арсовски: Вице Заев давал наредби за палење коли и репресија врз граѓаните

Она што го говоревме неколку години наназад откако СДСМ и Зоран Заев и кланот Заеви се на власт, сега овој период веќе се потврдува, истакна на денешната прес-конференција...

Македонија 22.06.20 | 14:39

Заев: На снимките не се работи за „Дијаверум“ туку за „Тотал ТВ“

Зоран Заев, претседателот на СДСМ, за денешните објавени аудио-снимки во кои се слуша гласот на поранешниот директор на Фондот за здравство, Ден Дончев, во кои се споменува...

Македонија 22.06.20 | 14:26

Заев за објавените снимки: Ќе си каже Ден Дончев

Прашан за снимките што се појавија претпладнево на интернет на кои е снимен поранешниот директор на Фондот за здравство Ден Дончев, претседателот на СДСМ и екс премиер...

Свет 03.06.20 | 11:36

Тајни снимки на СЗО откриваат дека Кина криела информации за ковид-19

Снимки од онлајн состанок на СЗО покажале дека таа организација многу тешко добивала потребни информации од Кина на почетокот на пандемијата на новиот коронавирус,...

Македонија 10.05.20 | 13:37

Заев: Можно е Чауш како Албанец да имал допир со бомбите, но откако биле дадени на преведување

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев одржа прес конференција и рече дека вчера објавените снимки во кои  се слуша неговиот глас, потврдиле дека уште тогаш бил убеден дека граѓаните...

Македонија 06.03.20 | 21:09

Милошоски: Лицето ЗЗ ги поседува сите снимки од СЈО, ќе ве отворам како пупка

Пратеникот Антонио Милошоски вечерва се обрати на Фејсбук откако беа објавени негови снимки. Тој тврди дека тие снимки се  нелегално направени од УБК во 2011 година, во...

Македонија 24.02.20 | 22:03

Како што ги добив, така и ги објавив, вели Милошоски за снимките

Како што ги добив, така и ги објавив снимките изјави пратеникот Антонио Милошоски за телевизија „Алфа“ во емисијата „Што не е јасно“. Милошоски проговори и како ги...

Македонија 24.02.20 | 11:12

Милошоски: Разговорот е од мај 2019 и се случува во присуство на ЗЗ, едно лице од “Рекет” и едно н.н. лице

Пратеникот Антонио Милошоски кој ја објави „бомбата“ за поранешниот премиер Зоран Заев, денеска излезе со појаснување како и каде таа е настаната. Милошоски тврди...

Македонија 19.02.20 | 10:56

Милошоски ги предаде снимките: Најдобро е Русковска да го повика Заев за исказ

Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ утрово беше кај шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција Вилма Русковска да ги предаде аудиоматеријалите...

Македонија 18.02.20 | 09:33

Милошоски на Русковска ќе ѝ предаде снимка на која се препознавал гласот на Заев

Антонио Милошоски, на неговиот Фејсбук профил најави дека утре, на негова иницијатива, во Обвинителството за борба против организиран криминал и корупција, ќе се сретне...

Црна хроника 13.02.20 | 12:03

Орце, срце мое, да ја почекаме Димишкова што ќе направи

Обвинетиот Бојан Јовановски смета дека аудио и видеоснимките со сведокот Орце Камчев, кои се пуштаат на денешното судење за „Рекет“, се груба аматерска монтажа. Се...

Црна хроника 13.02.20 | 11:45

Не е јасно кој нависитна зборува, вели одбраната за снимките меѓу Боки и Камчев

Денешното рочиште за „Рекет“ не почна навреме поради задоцнетото спроведување во судот на Катица Јанева од домашен притвор. Во судот денеска се пуштаат снимки што...

Македонија 15.12.19 | 21:02

Мицкоски: Ќе треба да се извинувате ако слушнете се што има во тие снимки

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на новинарско прашање од Саше Ивановски во врска со новите снимки пуштени во јавноста каде се слуша гласот на еден од сведоците...

Македонија 09.12.19 | 17:02

Јавното обвинителство отвори предмет за новите снимки кои се појавија на „јутјуб“

Откако во саботата се појавија нови снимки на „јутјуб“ Јавното обвинителство отвори предмет во врска со нив. На снинките наводно се слуша гласот на бизнисменот Орце...

Македонија 07.12.19 | 14:18

Русковска: Објавените снимки на Јутјуб ги нема во доказите за „Рекет“

Аудио разговорите кои пред десет часа беа објавени на Јутјуб, а во кои се слуша како глас кој на ликува на оној на бизнисменот оштетен во случајот „Рекет“ зборува со...

Македонија 07.12.19 | 14:15

На јутјуб се појавија нови снимки за „Рекет“

На јутјуб се појавија снимки на кои се слуша како глас кој наликува на познатиот бизнисмен кој е сведок во “Рекет“, но и обвинет во случај на СЈО, како бара контакт...

Македонија 25.09.19 | 22:51

Геровски: Верушевски му заби нож во грб на Заев

Новинарот Бранко Геровски кој прв пишуваше под псевдоними за аферата „Рекет“ во вечерашното гостување во емисијата 24 анализа потенцираше дека ако имало инволвираност...

Македонија 25.09.19 | 10:57

Сакам да го прашам од што повеќе се плaши од тоа што Oрце го снимал или од содржината што ја кажал на снимките

Зоран Заев и те како има од што да се плaши, вели главниот и одговорен уредник на „Инфомакс“, Александар Митовски, против кого вчера беше поднесена кривична пријава,...