Ознака: снимка
Македонија 30.12.20 | 00:04

Мицкоски: Обвинителство потврди дека снимката со теретаната беше лажна, но Спасовски не мрда со прст да каже кој ја објави

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во гостување во емисијата „Прашањето ми е следно“ на порталот Инфомакс изјави дека е скандалозно новинарите да бидат тепани,...

Македонија 27.06.20 | 15:36

Мицкоски за новата снимка: ВМРО-ДПМНЕ никогаш не било против СЈО, туку против политичките злоупотреби

Мицкоски вели дека неговата партија никогаш не се противела на работата на СЈО за да го спаси Камчев, туку се борела против политичко влијание и злоупотреба, посочувајќи...

Твитови 23.02.20 | 12:58

Во нормална држава после оваква снимка се иде малку у полициска станица!

По објавената снимка на која се слуша поранешниот премиер Зоран Заев на социјалните мрежи не стивнуваат коментарите. Во нормална држава после оваква снимка се...

Македонија 23.02.20 | 12:11

Илиевски: Дали треба итно да поднесе оставка од претседателската позиција во партијата, или чесните во СДСМ сепак не се срамат од ваков човек?

По објавената снимка од страна на Антонио Милишоски на денешната прес конференција, Богдан Илиевсли на социјалните мрежи напиша: Пред јавност се ужасаваше од неправди,...

Свет 14.01.20 | 22:32

Иранската револуционерна гарда го уапси лицето кое објави снимка од уривањето на украинскиот авион

Иранската револуционерна гарда уапси лице кое минатата недела на интернет ја објави видео снимката од ракета што го погоди  украинскиот патнички авион во Иран, објави...

Македонија 12.01.20 | 11:01

Во 13 часот „Економски лидер“ ќе објави аудио снимка за скандал во Министерството за земјоделство

Скандалозна аудио снимка од телефонски разговор со уценувачки и криминални активности кои ги прави кабинетот на министерот за земјоделелство, шумарство и водостопанство, ...

Свет 10.01.20 | 11:39

„Њујорк тајмс“ објави снимка како Иран го соборува украинскиот авион

„Њујорк тајмс“ објави видеоснимка на која, како што се наведува, се гледа иранска ракета која го соборува украинскиот авион со 176 патници и членови на екипажот. Американскиот...

Балкан 21.11.19 | 13:39

Снимката ја има и претседателот Мета: Секс скандал во Албанија, вмешан странски амбасадор

Во Албанија деновиве на големо се зборува за еден секс скандал, каде е вмешан странски амбасадор. За видеото има прозборено и претседателот на државата Илир Мета, пренесува...

Балкан 20.11.19 | 17:09

Потврдена автентичноста на снимката на која руски разузнавач врбува српски агент

Српската Безбедносно-информативна агенција (БИА) ја потврди автентичноста на снимките каде рускиот разузнавач Георгиj Клебан му дава пари на еден наводно српски офицер. Видеото...

Црна хроника 21.09.19 | 13:25

Снимката на дадилката која тепа дете ќе биде доказ за на суд

Судот не го прифати барањето на адвокатот на дадилката за издвојување на снимката од камерата како доказ во судската постапка. Судија на претходна постапка при Основниот...

Македонија 09.08.19 | 19:35

Димовски: Штом денес нема ниту една оставка, паѓањето на оваа (веќе падната) Влада ќе е брзо

Штом денес нема ниту една оставка, паѓањето на оваа (веќе падната) Влада ќе е брзо, смета пратеникот Илија Димовски од редовите на ВМРО-ДПМНЕ. Се постави систем за насилна...

Македонија 09.08.19 | 14:00

Мицковски за Јанева: Ууу оваа била поитра од што ја мислевме

Во соопштението на Катица Јанева објавено преку сајтот на СЈО, специјалната обвинителка вели дека ќе бидат презентирани десетина истраги подготвени за брзо процесирање,...

Македонија 09.08.19 | 13:24

ВМРО-ДПМНЕ ги пречекаа СДСМ со песната од „Кум“

Пратеничката на СДСМ Снежана Калеска – Ванчева денеска пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ одржа прес-конференција за објавените видеоснимки и материјали поврзани со случајот...

Твитови 09.08.19 | 12:59

Зеколи: Нема ништо потажно од изнасилениот кисел хумор на владините мегафони

Нема ништо потажно од изнасилениот кисел хумор на владините мегафони и клиентелни шмекери. Сведени на полустих од Мандиќ “смејем се, а плакао бих”. — Arsim Zekolli (@ArsZek)...

Македонија 09.08.19 | 12:53

Чифлиганец: Таков разговор се нема случено

Рекација на проф. д-р Ванчо Чифлиганец во врска со новите објавени снимки од разговори. Камчев до Боки 13: Чифлигнаец ми се јави и ми бараше за обвинителката Лиле Стефанова...

Македонија 09.08.19 | 12:45

Оваа афера открива друг дел од сантата мраз: односите меѓу тајкуните, криминалците и институциите

Да, сосема е нормално да се почувствуваме предозирани, контаминирани, згрозени, заморени… Ова не е лесно да се поднесе, и мислам дека цела нација е веќе за во санаториум....

Македонија 09.08.19 | 12:28

Јанева барала „Империја“ да се затвори со пари и никој да не оди во затвор

Специјалната обвинителка Катица Јанева барала предметите „Империја“ и „Поштенска банка“ да се затворат со пари и никој да не оди во затвор, откри денеска јавната...

Твитови 09.08.19 | 11:32

Чекаме прес на Манулач дека на снимката е гласот на Силвана Бонева

Чекаме: 1. Соопштение од СЈО дека не се вмешани во рекетот. 2. Прес на Манулач дека на снимката е гласот на Силвана Бонева. 3. Колумна на Орданоски дека ова е истражување...

Македонија 09.08.19 | 11:16

Цветанова: Не знам зошто ве шокира објавувањето снимки, вие ги легитимиравте

Не знам зошто ве шокира објавувањето снимки, вели професорката Ганка Цветанова на „Твитер“. Оној момент кога во штабот на СДС заради рушење на режимот, а во присуство...

Македонија 09.08.19 | 09:53

Мицкоски: Наместо веднаш одговорност, тие одлучија да се вадат и да лажат

Кога излезе аферата „Рекет” зборував дека имаме работа со криминален октопод. Денес е совршено јасно дека е така, и тоа е реалноста, пишува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан...