Ознака: снаа
Црна хроника 17.03.21 | 16:38

Драма во Делчево: Невенчана снаа од Бугарија со нож ги нападнала сопругот и неговите родители

Бугарка била уапсена во Делчево откако со нож им се заканувала на невенчаниот сопруг и неговите родители. На 16.03.2021 во 22.00 часот во Делчево, полициски службеници од ОВР...

Црна хроника 08.03.21 | 12:48

Хоспитализиран повреден 74-годишник, вели дека снаата го истепала

Тетовската полиција евидентира случај пријавен од тетовската болница при што 74-годишник за здобиените повреди ја посочил снаата како сторител. Тој бил донесен во тетовската...

Црна хроника 16.02.21 | 12:44

Уапсена снаа: Ги тепала свекорот, свекрвата и внукот

Полицијата вчера попладне уапсиле жителка на гостиварското село Ѓурѓевиште поради физички напад. Околу 16 часот и 30 минути, полициски службеници ја лишиле од слобода...

Калеидоскоп Балкан 12.01.21 | 10:01

Се судриле свекор и снаа, свекорот со тешки повреди завршил во болница

Снежните врнежи и подмрзнатите патишта беа причина за необична сообраќајна несреќа во Република Српска. Како што објави „ИнфоБјелина“, во селото Средња Чаѓавица кај...

Естрада 21.12.20 | 09:52

Синот на Адријана Алачки ќе се жени: Ова е идната снаа на водителката

Македонската водителка и пејачка, Адријана Алачки, изминатиот викенд имаше убав повод за славење, радување. Таа на социјалните мрежи сподели дека ќе добие снаа. Нејзиниот...

Црна хроника 20.10.20 | 13:35

Снаа физички ја нападнала свекрвата во семејниот двор во Тетово

Физички напад од сопствената снаа вчера пријавила тетовка на полицијата. Седумдесет и тригодишна жителка на тетовско село вчера во 9 часот и 25 минути во СВР Тетово пријавила...

Црна хроника 07.07.20 | 17:10

Свекор пријавил дека снаата му е исчезната 7 месеци

Вчера во СВР Скопје, Ф.С.(69) од Скопје пријавил дека на 25.12.2019 од домот на ул.„Пат за Китка“ во Скопје се оддалечила неговата снаа Р.Н.(48) од Скопје. Се преземаат мерки за...

Црна хроника 06.07.20 | 13:09

Брат ја нападнал сестра си зошто се карала со жена му

Тетовската полиција вчера попладне регистрираше физички напад во семејство на улицата „Мирче Ацев“ во градот. Триесетгодишна жена во СВР Тетово пријавила дека во...

Естрада 11.05.20 | 13:05

Лепа Брена има уште една снаа: Виктор ја донесе девојката на неодредено време…

Новата снаа се пресели кај фолк sвездата Лепа Брена! Најмладиот син на пејачката Виктор Живоиновиќ (22) ја донесе дома во вилата на Бежаниска Коса, својата девојка Сандра...

Црна хроника 18.04.20 | 17:30

Пијан свекор со нож се заканувал на снаата во Битола, полицијата го привела

На 17.04.2020 во 15:55 часот на ул.„Влатко Миленковски“ во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода М.М.(62) од Битола, по пријава на Б.М.(28) од Битола. Според...

Семејство 15.12.19 | 14:22

Снаата која му го спаси животот на свекорот

Нусрет Мумиќ од Живиница во Босна и Херцеговина заработил пензија во Рудникот „Ѓурѓевиќ“. Кога требало да се одмори и среќно да ги помине пензионерските денови, овој...

Балкан 28.11.19 | 16:31

Погребана несудената снаа на албанскиот премиер: Никој од семејството Рама не ја испрати Кристи на вечното почивалиште

Меѓу бројните жртви на разорниот земјотрес кој ја погоди Албанија е и девојката на синот на премиерот на земјата, Еди Рама, пренесе италијанската Анса, а потоа и албанските...

Калеидоскоп 28.10.19 | 12:27

Сите трчале по батаци кај Богдана: Свршеницата на Вељко омилена продавачка

Семејството Родиќ има свои тезги на пазарите во Котеж, Борч и Маријево, а сите пазараџии имаат само пофални зборови за идната снаа на Цеца, Богдана Родиќ, пишува српски...

Балкан 05.10.19 | 21:54

Марјана си ја отрула свекрвата, па се исповедала кај оџа

Обвинителството за тешки злосторства на Албанија бара 35 години затвор за Марјана Цмета, обвинета дека ја отрула свекрвата со отров на 30 април 2018 година. Убиството на...

Балкан 15.07.19 | 10:23

Ги убил зетот и внукот, а тешко ги ранил снаата и другиот внук

Во Књажевац синоќа со куршуми од пушка биле убиени две и тешко ранети две лица. Едно лице починало на лице место, друго во болница откако во нив пукал роднина со пушка....

Ракомет 08.07.19 | 11:19

Ја зема убавата Сања: Илија Абутовиќ стана македонски зет

Некогашниот вардарец, Илија Абутовиќ, стана македонски зет. Ракометарот на Рајн Некар Левен викендов во Скопје ја овековечи својата љубов со Македонката, Сања Стојчевска. Како...

Семејство 04.07.19 | 09:44

Бремена снаа ја убила свекрвата со вила, се расправале поради ручекот

Бремена снаа од Србија ја убила свекрвата во дворот на семејната куќа поради расправа околу ручекот. Кристина Кулчар (31), која е во шестиот месец од бременоста, ја убила...

Естрада 13.03.19 | 22:30

Цеца ѝ приреди роденденско изненадување на идната снаа Богдана

Српската пејачка, Цеца Ражњатовиќ се потрудила да и го разубави денот на својата снаа, Богдана и да и приреди роденденско изненадување кое ќе го памети. Во нејзината...