Ознака: смрт
Калеидоскоп 25.10.19 | 21:27

Се огласи ќерката на новинарката што си го одзеде животот во својот стан

Српската јавност се’ уште не можеда поверува дека познатата новинарка Драгана Трипиќ (58) вчера е пронајдена обесена во својот стан. Како што пренесуваат медиумите,...

Балкан 23.10.19 | 12:16

Ја закопал мајка си во гаражата за да не му секне високата пензија

Во луксузната белградска населба Дедиње Слободан Р. (53) од Белград си ја закопал својата мртва мајка во гаража. Според првичните неофицијални инфомации, Стевана Р. (87)...

Црна хроника 18.10.19 | 09:42

Почина младо момче при сеча на дрва

Во Полициската станица Ресен вчера во 15,40 часот од Итната медицинска помош било пријавено дека во село Брајчино, при сеча на дрва едно дрво го удрило во пределот на главата...

Балкан 17.10.19 | 09:37

Малолетничка го убила новороденчето со помош на мајка си

Уапсена е малолетничка под сомнение дека го убила своето новороденче, а во тоа и помогнала и нејзината мајка. Според неофицијални информации пренесени од медиуми од...

Останати спортови 05.10.19 | 09:59

Тажна вест во тимот на Ѓоковиќ: Почина сестрата на Горан Иванишевиќ

Тажна вест во стручниот штаб на Новак Ѓоковиќ, Горан Иванишевиќ, најдобриот хрватски тенисер на сите времиња, ги проживува најтешките моменти во животот. Неговата сестра,...

Здравје 29.09.19 | 23:43

Ако спиете подолго од осум часа ризикувате да умрете прерано

Луѓето кои премногу спијат имаат поголем ризик од прерана смрт отколку оние кои спијат премалку, се наведува во студијата која ја спроведоа научници од универзитетите...

Останати спортови 22.09.19 | 20:20

Погледнете како возачите му оддадоа почит на колегата кој почина среде трка во Кичево

Во чест на вчера починатиот колега возач во Кичево, кој доживеа срцев удар со смртни последици зад воланот во квалификациите на третата трка од календарот на кружни...

Калеидоскоп 22.09.19 | 14:37

Смрт во семејството Хилтон: Неговото богатство се мери со милијарди

Познатиот хотелиер и филантроп Барон Хилтон почина во својот дом во Лос Анџерес. Тој почина во четвртотот на 91-годишна возраст. Неговата внука, Парис Хилтон истакна...

Калеидоскоп 10.09.19 | 19:22

Ветерот го носеше со 70 км на час, брзавме по него, снимка од местото на несреќата на Гру

Ветерот го носеше со 70 км на час, 20 секунди три пати удри од вода, трчавме по него, ова беше најсилниот ветер кој некогаш сум го видел, тој налет на ветер всушност го однесе....

Црна хроника 25.08.19 | 08:31

70 граѓани загинале за шест месеци во сообраќајки

Во првите шест месеци  70 граѓани животот го загубиле  на патиштата низ Македонија, оваа година.  Во 2018 година, според податоците од СВР Скопје, вкупниот број жртви во...

Калеидоскоп 12.08.19 | 20:00

Ја каснал стршлен и веднаш починала

Санела Кадриќ (36) од Лесковац починала на лице место од каснување на стршлен. Соседите велат дека трагедијата се случила додека Санела ги пружала алиштата на терасата...

Здравје 24.06.19 | 12:23

Нема лекарска грешка во случајот со починатата 29-годишна родилка, тврдат од Охридската болница

Ретката болест „лупус“ е причината за влошување на состојбата кај 29-годишната родилка од Охрид која почина од сепса на скопските Клиники 10 дена по породувањето на...

Свет 06.06.19 | 10:10

Лекар обвинет дека усмртил 25 пациенти

Лекарот Вилијам Хусел, кој работел на интензивна нега во болница во Колумбос, во американската сојузна држава Охајо, обвинет е дека усмртил 25 пациенти, така што им давал...

Балкан 23.05.19 | 17:48

Хрват до смрт го претепат двегодишниот син

Ализ Хрустиќ (25) до смрт го претепал својот двегодишен син. Признал дека го тепал додека не починал, во станот во Милано и дека тоа го направил во момент на бес и под дејство...

Свет 12.04.19 | 11:13

Секс игра тргнала во погрешен правец, девојката мртва, момчето уапсено

Дваесет и двегодишната Ана Флоренс Рид од Велика Британија пронајдена е мртва во хотелска соба во Швајцарија. Гости и хотелскиот персонал повикале полиција откако...

Балкан 08.04.19 | 17:49

Згаснаа желбите на младата девојка – се огласи братот на Ива од Србија и откри детали за нејзината смрт

Деветнаесетгодишната Ива М. од местото Кочан загинала во саботата откако паднала од кровот на зградата во Ниш додека снимала видео клип за социјалните мрежи со двајца...

Култура 07.04.19 | 11:22

Сашо Тасевски емотивно за Билјана Беличанец: Најдобра!

Актерот и поранешен директор на Драмски театар, Сашо Тасевски, сподели една анегдота поврзана со актерката Билјана Беличанец Алексиќ, која синоќа се самоуби во својот...

Култура 07.04.19 | 10:36

Роберт Вељановски се прости од Беличанец: Само смртта може да биде посурова од вистината!


Калеидоскоп 25.03.19 | 14:53

Преку видео, прво огласување на Јелена Карлеуша по смртта на нејзината мајка

Јелена Карлеуша денес првпат се огласи на социјалните мрежи по погребот на својата мајка Дивна Карлеуша. Популарната пејачка објави потресно видео составено од снимки...

Сцена 22.03.19 | 13:56

Познатиот американски пејач се уби додека снимаше спот

Пејачот Џастин Картер почина за време на снимањето на спотот во Тексас. Американскиот кантри пејач случајно испукал куршум додека пиштолот со кој снимал спот му бил...