Ознака: смена
Фудбал 29.09.20 | 13:02

„Шверцери“: Немојте да не терате да влеземе на терен, Шкупи е од Скопје, не е од Истанбул

Шкупи иако е меѓу најдобрите екипи во Првата македонска фудбалска лига реши да направи тренерска смена. Мухарем Бајрами се раздели со чаирчани, а тоа предизвика револт...

Македонија 26.06.20 | 14:55

ДУИ: Разрешувањето на Зибери е брутален и популистички акт и е порака за сите Албанци

Демократската Унија за Интеграција остро го осудува постапувањето пресметано врз дневнa политичка цел, освета и во функција на Парламентарните избори, на министерот...

Македонија 25.06.20 | 15:20

Филипче најави смена на Зибери,откако тој се пофали дека помогнал да се отворат границите за иселениците да гласаат

Министерот за здравство Венко Филипче денеска ја демантираше изјавата на директорот на Центарот за јавно здравје Арбен Зибери дека лично дејствувал во Комисијата...

Македонија 16.07.19 | 18:45

ДУИ сменила 7 директори, утре ќе ги објави имињата

Утре се очекува да се сменат седум директори од ДУИ, дознава „ТВ21“. Промените се очекува да се образложат утре на состанокот во Владата. Со овие потези почнува реконструкцијата...