Ознака: случај
Економија 21.08.20 | 13:02

Кочоска: Заев знаел за пропаѓањето на „Еуростандард банка“ и не презел ништо

Скандалот со банката „Еуростандард“ се продлабочува, велат од ВМРО-ДПМНЕ посочувајќи дека Зоран Заев призна дека како премиер имал информации за лошата состојба...

Македонија 03.07.20 | 20:17

Пола од семејството Заеви и раководството на СДСМ Боки 13 ги предложи за сведоци во случајот „Меѓународен сојуз“

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен сојуз“,...

Македонија 20.06.20 | 13:31

Јанушев: Долг е списокот на рекетирани граѓани со чии пари браќата Заеви ќе купуваат гласови

После бомбата вчера, целиот македонски народ сфати дека е долг списокот на рекетирани граѓани од страна на браќата Заеви, пишува во фејсбук-пост генералниот секретар...

Здравје 29.02.20 | 14:40

Новопријавената пациентка на Инфективна нема корона вирус

Министерството за здравство информира дека негативни се резултатите на корона вирус кај пациентката која утрово се јавила со знаци на респираторна инфекција на Клиниката...

Македонија 26.11.19 | 18:03

Сведокот на СЈО Дитурим Сулејмани: Постапката за издавањето на личните карти беше законска

Нарачаните и однапред подготвени искази на сведоците на Лиле Стефанова во случајот „Титаник“ денес беа целосно превртени од сведоците. Сведокот Дитурим Сулејмани...

Македонија 18.09.19 | 18:02

Јовески го додели „Талир2“ на обвинителката Ленче Ристовска

Државниот јавен обвинител Јовески ја овласти обвинителката од СЈО Ленче Ристова да го застапува случајот „Талир 2“. Судењето за „Талир2“ треба да започне утре откако...