Ознака: слика
Музика 24.05.20 | 22:47

Стинг му ја исполнил последната желба на полицаец од Њујорк

Humans of New York е популарна страница на социјалните мрежи која објавува интервјуа со луѓе од Њујорк, споделувајќи ги нивните животни приказни како и фотографии и снимки...

Калеидоскоп 21.05.20 | 10:50

Италијанка на лотарија освои слика на Пикасо вредна еден милион евра

Италијанката Клаудија Боргоњо на хуманитарна лотарија доби слика на Пабло Пикасо, вредна еден милион евра. Нејзиното добитно ливче беше извлечено на електронска ждрепка...

Култура 24.09.19 | 20:47

Слика вредна шест милиони евра пронајдена во кујна на една старица во Франција

Слика во вредност од шест милиони евра, изгубено ремек-дело на италијански сликар, била пронајдена во домот на една старица недалеку од Париз, пренесува „Би-би-си“. Сликата...

Свет 15.08.19 | 18:05

Во куќата на педофилот Епстајн пронајдена слика од Бил Клинтон – позира во фустан на Хилари

Додека случајот со Џефри Епстајн се одмотува, во јавноста излегуваат се повеќе неверојатни детали од животот на американскиот милијардер. Епстајн за време на бурниот...

Култура 10.01.19 | 10:32

Германија ја врати сликата која ја украдоа нацистите: „Портретот на млада жена што седи“ кај наследниците на Жорж Мандел

Германските власти им ја вратија сликата што ја украдоа нацистите, на наследниците на Жорж Мандел, еврејски француски политичар и член на движењето на отпорот кој беше...