Ознака: славјанка петровска
Македонија 20.01.20 | 13:52

Заврши времето кога Спасовски наместо да ги гони криминалците, го користеше МВР да ги штири

Заврши времето кога Оливер Спасовски наместо да ги гони криминалците го користеше МВР за заштита на криминалот, велат од ВМРО-ДПМНЕ како реакција на денешната прес-конференција...

Македонија 20.01.20 | 12:06

Петровска: МВР ја гарантира безбедноста на граѓаните и нема да дозволи злоупотреби

МВР ја гарантира безбедноста на граѓаните и нема да дозволи повторна злоупотреба, туку напротив, ќе даде значаен придонес за организирање на фер и демократски избори Дополнителната...

Македонија 17.01.20 | 23:01

Наќе Чулев до заменичката Петровска: Хаосот во МВР е резултат на лошото работење на поранешниот министер

Техничкиот министер Наќе Чулев на својот фејсбук профил и се обрати на неговата заменичка Славјанка Петровска велејќи дека е дојдено времето кога ќе се направи ревизија...

Македонија 13.01.20 | 16:50

Повлекување само на нужно неопходните возила за кабинетот и министерот

Повлекување само на возилата кои се нужно неопходни за кабинетот и министерот, без притоа да се наруши секојдневното работење на службениците договориле на денешната...

Македонија 13.01.20 | 08:38

ДИК ќе одлучи дали Ристо Ставревски ќе биде шеф на СВР – Скопје

Откако дополнителната заменик министерка во МВР Славјанка Петровска не ја потпиша одлуката за назначување на Ристо Ставревски за шеф на СВР – Скопје, техничкиот министер...

Македонија 12.01.20 | 14:31

Петровска ги штити криминалците на Заев и на Спасовски, Чулев создава недостаток на полицајци

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев и дополнителната заменик-министерка Славјанка Петровска беа повод за две прес-конференции, едната на СДСМ, а другата...

Македонија 12.01.20 | 12:37

Со какви професионални квалификации располага дополнителниот заменик за внатрешни Славјанка Петровска?

Предлогот на СДСМ Славјанка Петровска да биде дополнителен заменик-министер за внатрешни работи во техничката влада го наметна вниманието на јавноста за стручните...

Македонија 11.01.20 | 17:33

Службени коли на МВР се кријат во подземните паркинзи во „Џеваир скај сити“

Mинистерот за внатрешни работи, Наќе Чулев вчера попладне испратил телеграма во Министерството за внатрешни работи со која бара да се вратат триесетина возила меѓу...

Македонија 11.01.20 | 16:08

Славјанка Петровска се закани со кривична пријава против министерот Наќе Чулев

Дополнителната заменик министерка во МВР Славјанка Петровска ќе поднесе кривични пријави против техничкиот министер Наќе Чулев. Техничкиот министер Чулев вчера (10.01.2020)...

Македонија 11.01.20 | 12:30

Петровска испратила допис до Чулев: Возилата се неопходни и нема да се вратат

Дополнителната заменик министерка во Министерството за внатрешни работи, Славјанка Петровска потврди дека по барањето на техничкиот министер за внатрешни работи,...

Македонија 10.01.20 | 20:24

За СДСМ, Славјанка од Шарена револуција е добар кадар, професионелец како Ставревски не е

За власта во заминување професионалците не се на цена. Заменик министерката во МВР, Славјанка Петровска не ја потпишува одлуката за назначување на Ристо Ставревски за...

Македонија 10.01.20 | 14:36

Чулев: Тоа што Ставревски бил дел од нечиј кабинет не е услов или пречка за распоредување

Назначувањето на Ристо Ставревски за началник на СВР Скопје е во согласност со потребните критериуми, изјави министерот за внатрешни работи Наќе Чулев откако заменик...

Македонија 10.01.20 | 14:04

Петровска не ја потпиша одлуката за назначување на Ставревски за шеф на СВР Скопје

Заменик министерката во МВР, Славјанка Петровска не ја потпишала одлуката за назначување на Ристо Ставревски за шеф на Секторот за внатрешни работи во Скопје. Информацијата...

Македонија 05.01.20 | 20:40

Петровска до Чулев: Криминалот се пријавува во Обвинителство, а не во интервјуа

Дополнителната заменичка министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска вечерва објави на својот фејсбук профил дека целосна невистина се тврдењата на новиот...

Македонија 02.01.20 | 18:07

Која е Славјанка Петровска: Ги напаѓаше Мукоски и Рангелова, ги правдаше шамарите на Фрчкоски, тврдеше дека Уставот не се менува

Премиерот во заминување Зоран Заев за дополнителен заменик-министер во МВР ја постави Славјанка Петровска, досегашен шеф на Кабинетот на Оливер Спасовски. Петровска...