Ознака: скопско
Црна хроника 05.07.20 | 12:24

Пукање и пресметка со ножеви во скопско Батинци: Едно лице убиено, тројца повредени

Во двор на угостителски објект во село Батинци вчеравечер дошло до расправија, а потоа и пукање и пресметка со ножеви. Притоа едно лице е убиено, тројца се повреди, а...

Економија 07.02.20 | 15:05

Власта со години лаже дека ќе ни исплати оштета од непогодите во 2018, велат земјоделците од скопско кои ќе ја блокираат обиколницата во петок

Разочарани земјоделци денеска протестираа пред Министерството за земјоделство поради неисплатата на штетите од елементарните непогоди во 2018 година. Ние со последните...

Црна хроника 20.09.19 | 18:46

Изгоре викендичка во Побожје

Викендичка синоќа изгоре во пожар во село Побожје, Скопско. Според информациите на МВР, вчера околу 22.20 часот во полиција било пријавено дека во викендичка во село Побожје,...

Црна хроника 15.09.19 | 18:15

Изгаснат пожарот во скопското село Таор

Попладнево е изгаснат пожарот кој избувна во скопското село Таор. Гореше сува трска на поголема површина. Како што информира Противпожарната бридага на Град Скопје,...

Црна хроника 02.05.19 | 16:02

ОЈО со повеќе детали за убиството во Скопско

Основното јавно обвинителство Скопје донело наредба за спроведување истражна постапка против 50-годишна жена од Студеничани, осомничена дека го лишила од живот својот...

Црна хроника 08.01.19 | 11:07

„Пунто“ и „Пасат“ се судриле вчера во скопско, три лица повредени

Вчера околу пладне било пријавено дека на локалниот пат с. Морани – с. Орешани, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило “Фиат пунто“ со скопски...

Црна хроника 05.01.19 | 16:36

Со „БМВ“ џип излетал од коловозот и се превртел – Скопјанец тешко повреден завршил на Клиника

Синоќа околу во 20 часот се случила сообраќајна незгода на локалниот пат Кадино – Миладиновци, кај Кадински мост, во која патничко моторно возило „БМВ Х5“ со скопски...