Ознака: скопјани
Црна хроника 07.04.20 | 10:33

Десет скопјани казнети по 2.000 евра за прекршување на полициски час

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе предлози за издавање казнени налози во висина од по 2.000 евра против вкупно десет лица од Скопје кои не го почитувале...

Црна хроника 10.12.19 | 10:45

Двајца скопјани нападнале Косовци во Градски парк

Викендов во Полициската станица Кисела Вода приведени се С.Љ. (21) и Д.М. (21), двајцата од Скопје, поради сомнение дека околу 15 часот во Градски парк кај езерце, физички ги...

Скопје 24.10.19 | 14:44

Скопјани ќе продолжат да плаќаат иста цена за вода

Потрошувачите во Град Скопје и понатаму ќе плаќаат иста крајна цена за потрошената вода иако ќе имаат различни ставки за трите водни услуги што се пресметуваат во сметките...

Црна хроника 26.09.19 | 11:25

Четворица скопјани вчера фатени со марихуана

Полициски службеници од СВР Скопје на ул. „Козле“ го привеле Н.Р. (34) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на...

Црна хроника 16.09.19 | 21:57

Тепачка синоќа во Кисела Вода, се пресметале тројца скопјани

Синоќа околу 22 часот во СВР Скопје било пријавено дека во парк на ул. „Михаил Чаков“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу П.Ј. (48) и Н.С., двајцата...

Црна хроника 25.08.19 | 12:13

Пронајдени три килограми марихуана и кокаин кај двајца скопјани во Лагадин

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Л.Г.(34) и А.В.(39), двајцата од Скопје, осомничени за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични...

Скопје 22.07.19 | 10:48

Скопјани најмногу трошат вода во Европа

На национално ниво, според податоците на Еуростат, трошиме 118,2 кубни метри вода по глава на жител, што нè прави рекордери во регионот. Македонците на годишно ниво трошат...

Црна хроника 05.07.19 | 11:19

Ја отворил вратата и го фрлил амфетаминот, истрагата покажа уште криминални активности

Во средата на бул.„Климент Охридски“ во Скопје, соопшти денеска МВР, полициски службеници запреле патничко возило кое го управувал С.Т.(28), а како сопатници биле Х.Ш.(20),...

Црна хроника 30.04.19 | 18:32

Групна тепачка вчера во Центар, се пресметале тројца скопјани и еден Германец

Вчераутро околу 10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Филип Втори Македонски“, општина Центар, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу...

Црна хроника 31.01.19 | 10:25

Двајца скопјани вчера пријавиле дека биле каснати од кучиња скитници

Вчера попладне во Полициската станица Аеродром, М.Д. (34) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 11 часот на булевар „Трета Македонска Бригада“, опшрина Аеродром, бил...

Црна хроника 24.12.18 | 21:36

Четворица скопјани се пресметале вчера пред локал во Центар

Ноќеска околу 04 часот било пријавено дека пред угостителски објект на улица “Свети Кирил и Методиј“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Р.Ј. (21)...

Твитови 20.12.18 | 14:30

На скопјани бесплатно никако


Црна хроника 19.12.18 | 15:18

Кривични за двајца скопјани: Тргнале со возилото и ги повлекле полицајците кои ги легитимирале

Секторот за внатрешни работи Охрид поднесе кривична пријава против Б.Н. (34) и Д.Д. (26), двајцата од Скопје за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење...