Ознака: син
Фудбал 14.11.20 | 15:46

Марадона излезе од болница, но неговиот син влезе, има компликации од Ковид-19

Синот на Диего Марадона, Диего Армандо Жуниор, е во болница во Неапол поради компликација на состојбата од ковид-19. 34-годишниот син на легендарниот Марадона, на 5. ноември...

Црна хроника 11.11.20 | 15:22

Цел арсенал оружје пронајден во Кичевско, приведени татко и син

Службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи во координација со Одделот за сузбивање на организиран...

Филм 28.10.20 | 15:16

Исповед на синот на Бата Живоиновиќ: При последниот разговор плачевме и пеевме

Легендарниот српски актер, Велимир Бата Живоиновиќ, почина пред четири години, а сега неговиот син Миљко открива дека се простил од својот татко преку телефон два...

Семејство 27.10.20 | 11:57

Свадба под маски: Се ожени синот на Силвио Берлускони

Поранешниот премиер на Италија, Силвио Берлускони, го ожени својот син, Луиџи, пренесуваат светските медиуми. Во јавноста сега излегоа и фотографии од свадбата на Луиџи...

Црна хроника 21.10.20 | 17:32

Татко и син од Скопје нападнати во Центар

Доцна синоќа татко и син од Скопје биле нападнати од група непознати лица во центарот на градот. На 20.10.2020 во 23.50 часот А.Т.(42) од Скопје пријавил дека околу 18.40 часот на...

Македонија 12.10.20 | 18:30

Фирмата „Пуцко Петрол“, на син на пратеник, доби тендери од пола милион евра за еден месец

Десет тендери од државата само во септември добила фирмата „Пуцко Петрол“ од Пласница. Тежат над половина милион евра. Ќе ја снабдуваат со нафтени деривати општината...

Балкан 03.10.20 | 13:25

Синот го јадел телото на мртвиот татко за да преживее

Во стан во населбата Глогоњски рид во Белград српската полиција пронашла тело  на мртов маж. Се претпоставуваше дека станува збор за човек кој починал сам, заборавен...

Калеидоскоп 01.10.20 | 11:41

Ова е најголемата трагедија оваа година: Почина синот на ѕвездата на „Сплетки“, имаше само 19 години

Арчи Линдхурст, синот на Николас Линдхурст, најпознат по улогата на Родни во легендарната серија „Сплетки“, пронајден е мртов во семејниот дом. Починатиот Арчи тргнал...

Црна хроника 30.09.20 | 18:04

Ќе му се суди на скопјанецот што се обиде да ја убие мајка си, па заврши на Психијатрија

СВР Скопје – Единица за насилен криминал до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје, поднесе кривична пријава против В.С.(47) од Скопје, поради обид за убиство. На...

Естрада 28.09.20 | 15:16

Милан Поповиќ ја тужи Северина поради неплатена алиментација од 160 евра

Хрватската пејачка Северина Којиќ наводно со месеци не плаќала алиментација од 160 евра за нејзиниот син Александар, поради што поранешниот партнер, српскиот бизнисмен...

Калеидоскоп 24.09.20 | 13:53

Србинка на Албанец му роди Швајцарче: Алиса и Берат Џимшити добија син!

Српската манекенка Алиса Менковиќ и репрезентативецот на Албанија, фудбалерот на Атланта, Берат Џимшити станаа родители. Веста за приновата на својот официјален инстаграм...

Црна хроника 11.09.20 | 21:04

Жан Митрев се оградува од обвинетиот терорист во Германија: Тоа не е мојот син!

„Тој не е мојот син“, вели Жан Митрев, сопственикот на истоимената клиника, по објавувувањето на информациите дека 25-годишниот Филан Митрев, лани во ноември бил уапсен...

Вести 03.09.20 | 13:24

Синот на министерот Филипче ќе учи онлајн

Запрашан за тоа дали неговото дете ќе го пушти во училиште, министерот за здравство Венко Филипче изјави дека засега тоа ќе следи онлајн настава. Сите ние го посакуваме...

Македонија 29.08.20 | 15:43

Татко и син позитивни на Ковид-19 не знаат кога и како се заразиле

Син и татко од Росоман се новите случаи позитивни на корона вирус во Тиквешко. Од Центарот за јавно здравје Кавадарци, за МИА потврдуваат дека тие се на возраст од 16 и...

Семејство 17.08.20 | 16:52

Тоа што имам секс со сопругот пред синот е природно, рече млада мајка и го собра бесот на „Инстаграм“

Мајка предизвика вистинска бура на социјалните мрежи, кога преку пост на „Инстаграм“ сподели дека има интимни одоси со сопругот додека нивниот син е во истата соба.   View...

Црна хроника 09.08.20 | 16:38

Исчезна 20-годишен скопјанец, му нема траг два дена

Вчеравечер во 22:15 часот во СВР Куманово Н.Ј.(43) од Скопје пријавил дека во петокот во непознат правец се оддалечил неговиот син Р.Ј.(20). Се преземаат мерки за пронаоѓање...

Балкан 05.08.20 | 21:25

Татко кампува пред болницата во која лежи синот, само за да зборува со него преку токи-воки

Роберто Матеш е 47-годишен полициски инспектор во пензиј, како и поранешен хрватски бранител. Балканот, пак, ќе го запамети како таткото кој веќе со денови кампува пред...

Калеидоскоп 04.08.20 | 08:52

Додека ја фатиле ископала три тони земја – мајка копала тунел за синот во затвор

Во Украина, една 51-годишна жена се обидела да ископа подземен тунел, со цел да го ослободи синот кој е во затвор. Сега и самата таа се соочува со затвор. Жената, чиешто...

Црна хроника 22.07.20 | 12:51

Мајка го напуштила 11-годишниот неподвижен син, го оставила без храна

Вчера во полициската станица во Охрид телефонски било дојавено дека 39-годишната С.В. од Охрид, во својот дом на улицата „Питу Гули“, без никаква грижа, храна и надзор,...

Естрада 07.07.20 | 17:33

Северина го киднапирала синот, никој не знае каде се

Хрватската пејачка Северина Којиќ (48) наводно го киднапирала својот осумгодишен син Александар. Според информациите на српски „Информер“, таа не му го вратила детето...