Ознака: штитеник
Црна хроника 12.03.19 | 15:57

Повторно избегаа момчето и девојката штитеници од две скопски установи

Денеска во Полициската станица Гази Баба, од СОС Детско Село било пријавено дека од установата се оддалечила М.С., нивна 16-годишна штитеничка која повеќе пати се оддалечувала...

Црна хроника 08.03.19 | 16:27

Штитеник вчера си заминал од домот „Ранка Милановиќ“, полицијата над 10 пати го враќала назад

Вчера во СВР Скопје, вработена во домот „Ранка Милановиќ“ пријавила дека од домот се оддалечил штитеникот Ф.К. (19) од Скопје, кој повеќе од десет пати се оддалечувал...

Црна хроника 02.03.19 | 12:32

Девојка и момче пронајдени откако биле пријавени за избегани

Две млади лица се пронајдени ноќва, отако и двајцата во полиција биле пријавени дека ги напуштиле инсистуциите во кои се згрижени. Околу полноќ пронајдена и вратена...

Црна хроника 05.02.19 | 15:30

Нов инцидент во „Ранка Милановиќ“, исчезна 13-годишно момче

Во Полициската станица Гази Баба вчера во 15:00 часот, социјална работничка во Јавната установа „Ранка Милановиќ“ пријавила дека од домот во непознат правец се оддалечил...

Црна хроника 22.01.19 | 14:01

Штитеник побегнал од Дом, ја претепал мајка си и се заканувал со нож

Вчера во 14:30 часот во Полициската станица Гази Баба од Јавната установа „Ранка Милановиќ“ било пријавено дека истиот ден околу 9:45 часот нивен 17-годишен штитеник самоволно...

Црна хроника 16.01.19 | 15:47

Штитеник од „Ранка Милановиќ“ вчера ја нападнал мајка си

Вчера околу 13 часот во СВР Скопје, вработен во домот „Ранка Милановиќ“ пријавил дека истиот ден, 17 – годишен штитеник на домот физички ја нападнал неговата мајка...

Црна хроника 16.01.19 | 11:10

Царовска молчи три дена: Три недели исчезнат 19-годишник

Веќе три недели како исчезнал штитеник од Јавната установа „Ранка Милановиќ“. Вработена од установата дури пред три дена го пријавила случајот во полиција. Надлежните...

Црна хроника 07.01.19 | 15:31

Полицијата трага по 13-годишен штитеник – Во петокот му се губи трагот

Во Полициската станица Гази Баба, В.М.П. пријавила дека од Јавната установа за згрижување на деца во петокот самоволно се оддалечил нивен 13 – годишен штитеник. Се преземаат...