Ознака: штипјанец
Црна хроника 24.03.20 | 12:18

Штипјанец се вратил од Шпанија, уште првиот ден заминал на шетање

Жител на Штип е обвинет за непостапување по здравствените прописи, бидејќи по враќањето во државава не ја почитувал должноста за самоизолација. Обвинетиот на 17 март...

Црна хроника 04.01.20 | 14:11

Чувал цел арсенал оружје: Приведен 44-годишен штипјанец

Единицата за недозволена трговија со оружје, опасни материи и радиоактивен материјал, во рамки на Одделот за криминалистичка полиција во координација со Отсекот за...

Црна хроника 04.01.20 | 11:58

Во домот на штипјанец пронајден цел арсенал со оружје

При извршен претрес во домот и помошните простории на М.Б.(44) од Штип, по претходна судска наредба, вчера од 16.30 до 17.40 часот во Штип, од страна на полициски службеници биле...

Црна хроника 29.12.19 | 11:28

Штипјанец дома чувал хероин, амфетамин, екстази и марихуана

СВР Штип поднесе кривична пријава против А.Ј.(37) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на...

Црна хроника 26.07.19 | 22:13

Штипјанец приведен вчера рано наутро, ги нападнал своите родители

Вчера рано наутро во Полициската станица Штип, 77 годишен маж од Штип пријавил дека истиот ден во семејниот дом во Штип со неговата сопруга, во периодот од 02.30 до 03.00 часот...