Ознака: Шекеринска
Македонија 22.04.21 | 23:24

Заев ја укинува позицијата на Шекеринска во СДСМ

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев планира целосно да ја укине позицијата заменик-претседател на партијата што во моментот ја извршува Радмила Шекеринска, пишува „Фокус“ повикувајќи...

Македонија 22.03.21 | 20:25

Куновска го праша Заев: Лошите политики кои го разочаруваат, македонскиот граѓанин треба да ги бара во раководството на СДСМ или во финкционерите на власт?

Сакам да го прашам Заев, лошите политики кои го разочаруваат македонскиот граѓанин треба да ги бара во раководството на СДСМ , има граѓани кои се интересираат како се...

Вести 12.03.21 | 22:42

Мицкоски: Ковачки, главата горе, овој пат одиме до крај. Или тие или Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил проговори за казната на полковникот Ковачки. Радмила Шекеринска го казнила полковник Драган Ковачки...

Македонија 12.03.21 | 22:05

Ковачки: Ќе ја тужам Шекеринска за злоупотреба на службена положба и ќе ја повикам цела јавност да го следи случајот

Полковникот Драган Ковачки e казнет шест месеци со по 30 проценти од плата. Откако дознал за овој чекор, тој се огласи на социјалните мрежи: Ау каков непрофесионализам. Да...

Македонија 01.03.21 | 11:30

Шекеринска најде оправдување зошто немаме вакцини: И членките на НАТО имале проблем со набавката

Целта ни е час поскоро да обезбедиме функционална вакцина. Со исклучок на САД и Обединетото кралство сите други држави во НАТО се соочуваат со предизвикот како да обезбедат...

Македонија 22.02.21 | 20:25

Куновска: Заминувањето на Зоран Заев и Радмила Шекеринска е сосем извесно, прашање се месеци или денови

Софија Куновска на својот фејсбук профил го најавува заминувањето на Заев и Шекеринска од сцената. Заминувањето на Зоран Заев и Радмила Шекеринска Со помала или поголема...

Македонија 12.07.20 | 12:22

Шекеринска: Две и пол години се мачевме за правда, веќе нема оправдување за судиите и обвинителите

Две и пол години се мачевме да се донесе Закон за Јавно обвинителство, се трудевме да се применат препораките на Прибе и да се направи систем кој ќе гарантира правда,...