Ознака: шеф
Балкан 06.07.21 | 23:35

Со секира го уништил автомобилот на шефот оти со месеци не му давал плата

Попладнево во главниот град на Хрватска се случувала вистинска драма, откако млад човек со секира демолирал автомобил од марката „ауди“ во загрепската населба Чрномерец. Како...

Свет 03.03.21 | 15:29

Вилијам Барнс е новиот шеф на ЦИА

Комитетот за разузнавачки прашања при американскиот Сенат едногласно потврди дека поранешниот дипломат Вилијам Барнс ќе биде новиот шеф на Централната разузнавачка...

Свет 23.12.20 | 16:51

Шефот се криел под маса: Полицијата прекинала предновогодишна забава во фирма

Полицијата вчеравечер прекинала божикната забава на една компанија во Шарбрукен, Германија поради непочитување на мерките за ковид-19. Пријавата дошла од страна на двајца...

Свет 07.11.20 | 09:54

Шефот на кабинетот на Доналд Трамп позитивен на ковид-19

Шефот на кабинетот на американскиот претседател Доналд Трамп, Марк Медоус, е позитивен на новиот коронавирус, јави Си-Ен-Ен. Информацијата доаѓа еден месец откако претседателот...

Македонија 09.09.20 | 17:29

Талат Џафери оствари средба со шефот на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, Клеменс Која

Неопходноста од овозможување алтернативно работење на Собранието во услови на пандемија или други непредвидливи состојби, донесување на реформските закони во пресрет...

Македонија 15.12.19 | 20:45

Милески: Види Радо, колку лаги имаш кажанo на добар пат да го надминеш и твојот шеф лажов од Муртино

Шекеринска од трибината во Скопје: Испишавме историја, со право можеме да бидеме горди, дадовме збор и донесовме резултат. Види Радо, колку ли само лаги имаш кажано во...

Интима 15.12.18 | 13:46

Секој втор има врска со колега, шефовите идеални швалери

Кратките, ладни и тмурни денови, нè тераат да се заљубиме во колега. Барем така вели британското истражување, врз основа на одговорите на 2.000 вработени. Причината или...