Ознака: сезона
Здравје 16.01.20 | 15:40

За речиси три пати зголемен бројот на заболени од грип

Регистриран е пораст на бројот на заболени од грип во државава. Изминатата недела (од 6 јануари до 12 јануари), се регистирани 583 заболени од грип, што е зголемување за речиси...

Економија 27.09.19 | 19:39

Како падот на „Томас Кук“ ќе се одрази на туризмот во Охридско?

Еден од најпознатите туроператори со филијали и подружници низ целиот свет, британски „Томас Кук“ неодамна прогласи банкрот. Најпогодена земја од регионот е Грција,...

Балкан 29.07.19 | 16:26

Најлоша сезона во Хрватска: И странците и Хрватите негодуваат за високите цени

Хрватска се соочува со една од најлошите сезони од воениот конфликт во деведесеттите години. Цените се навистина високи дури и за оние со поблабок џеб. Хрватите и странците...

Калеидоскоп 30.06.19 | 19:03

Отворена сезоната во Охрид…

Сексот на плажа е меѓу работите за кои може да мислиме дека се крајно романтични и возбудливи. Плажата дефинитивно создава чувство на романтика, но овој пар дефинитивно...

Здравје 30.01.19 | 13:55

На почетокот на сезоната со грип, нема загрижувачки бројки на заболени, велат од МЗ

Министерството за здравство информира дека е намален бројот на заболени лица од сезонски груп, во однос на овој период минатата година. Минатата недела, како што соопштија...