Ознака: сестра
Свет 04.08.19 | 22:37

Сестрата на убиецот една од жртвите во масакрот во Дејтон

Меѓу деветте жртви во масовното пукање во градот Дејтон во американската сојузна држава Охајо, што се случи синоќа, е и сестрата на напаѓачот, потврдил на прес-конференција...

Калеидоскоп 08.07.19 | 17:16

Деца на српски политичар убиле старица во Земун

Братот и сестрата Јелена Шпаговиќ и Момчило Дујовиќ, деца на поранешниот пратеник и член на Српската десница, Саша Дујовиќ, се уапсени поради сомнение дека ја ликвидирале...

Балкан 19.04.19 | 23:42

Maлолтник ја силувал 13-годишната сестра

Шеснаесетгодишно момче е приведено поради сомнение дека сексуално злоупотребил малолетно девојче. Трагичниот случај доаѓа од областа на хрватскиот град Плоче. Како...

Култура 18.04.19 | 11:26

Повик за отворена аудиција за улоги и статисти во играниот филм „Сестра“

Викендов, на 20.04 (сабота) и 21.04 (недела) во Вардар Филм (ул. 8 март бр.4) од 10:00 до 18:00 часот ќе се случува отворена аудиција за играниот филм „Сестра” во режија на Дина Дума,...

Естрада 17.03.19 | 22:15

Ретко кој ја знае: Ова е сестрата на Лепа Брена

И покрај тоа што Лепа Брена е една од најголемите ѕвезди на балканскиве простори, членовите на нејзиното семејство од Брчко во кое таа пораснала никогаш јавно не се...

Македонија 19.02.19 | 18:08

Сестра на пратеник на СДСМ доби работа во основно училиште

Два нови случаи од заразени со епидемија на непотизам во Неготино, а власта сè уште молчи како всушност се заразиле. Ова денеска на прес-конференција го потенцираше...

Економија 06.02.19 | 16:54

Бектеши: Не сум влијаел при вработувањето на сестра ми во МЕПСО

Министерот за економија, Кршеник Бектеши, истака дека како министер за економија немал никакво влијание во МЕПСО за вработување на неговата сестра, затоа што МЕПСО...

Естрада 02.02.19 | 21:05

Крвта не е вода: Kатарина Ивановска ја покажа сестра си

Откако пред нешто повеќе од една година на свет го донесе синчето Вања, манекенаката Катарина Ивановска му се посвети на мајчинството. Сепак, таа не ја запостави ниту...

Економија 23.01.19 | 10:09

Во МЕПСО се вработи и сестрата на министерот за економија Бектеши

Сестрата на министерот за економија Крешник Бектеши во текот на минатата година добила работно место во МЕПСО, потврдија од компанијата за „Фактор“. Влора Бектеши...

Црна хроника 21.12.18 | 15:31

Братот пријавил во полиција во Драчево: „Извршена е обљуба врз мојата малолетна сестра“

На 20.12.2018 година во 22:30 часот во Полициска станица Драчево, А.А.(21) од Скопје, пријавил дека на 20.12.2018 година околу 20:00 е извршена обљуба врз неговата малолетна сестра. Пријавени...