Ознака: сестра
Естрада 30.09.20 | 20:34

Само три месеци откако загина, сопругот на актерката во врска со сестра ѝ

Американската актерка Наја Ривера (33) во јули загина откако кога падна од чамецот во кој беше заедно својот син, кој успеа да го спаси. Детето, кое беше пронајдено само...

Црна хроника 29.09.20 | 14:22

Со вклучени сирени вработените од болницата во Охрид и оддадоа почит на медицинската сестра која почина од коронавирус

Со вклучени сирени и ротациски светла на амбулантните возила за итна медицинска помош на Здравствениот дом од Охрид и од Општата болница денеска вработените во здравствените...

Здравје 26.09.20 | 21:17

Филипче жали за смртта на медицинската сестра: Со почитување на мерките се штитиме и себе и здравствените работници

Со жалење ја примив веста, дека уште еден медицински работник ја изгуби битката со Ковид-19, медицинска сестра од болницата во Охрид. Изразувам длабоко сочувство до семејството...

Естрада 31.08.20 | 10:03

Калиопи ги покажа постарите брат и сестра

Можеби не сте знаеле, но Калипи е родена во Охрид, а пораснала заедно со семејството во Кичево и е третото дете во семејството. На „Инстаграм“ пејачката сподели стара...

Здравје 22.08.20 | 14:30

Медицинската сестра Емилија била заразена со коронавирус: Се плашев да не го проширам вирусот на моите најблиски!

Медицинска сестра вработена во ГОБ „8 септември“ која била заразена со вирусот Ковид-19 го раскажа своето искуство, а министерот за здравство, Венко Филипче го сподели...

Здравје 20.08.20 | 21:03

Главната медицинска сестра од Инфективна: Веќе седми месец живеам и работам со маска

Зорица Љубичиќ, главната медицинска сестра на Клиника за инфективни болести и фебрилни состојби денеска во изјава која ја сподели министерот Венко Филипче вели дека...

Свет 20.08.20 | 20:20

За да го намали нивото на стрес: Ким Џонг Ун ѝ додели поголеми овластувања на својата сестра

Лидерот на Северна Кореја Ким Џонг Ун им додели повеќе овластувања на своите соработници, вклучително и на неговата сестра Ким Јо Џонг, според јужнокорејската разузнавачка...

Естрада 01.07.20 | 13:26

Сестрата на познатиот водител го обвини дека ја силувал

Шоуменот Адам Севиџ, порано познат како водител на популарната емисија „Разбивачи на митови“ (MythBusters) доби обвинение за силување од сестра сѝ. Имено, Миранда Пакчијана...

Фудбал 02.06.20 | 15:23

По тешка борба со болеста, почина помладата сестра на Гатузо

Триесет и седумгодишната Франческа, помладата сестра на тренерот на Наполи, Џенаро Гатузо, по неколкумесечна хоспитализација, денеска почина во болницата во италијанскиот...

Здравје 01.06.20 | 16:32

Медицинска сестра од Дигестивна хирургија има коронавирус, 17 колеги се во изолација

Една медицинска сестра од Клиниката за дигестивна хирургија во Скопје е позитивна на коронавирусот, а 17 нејзини колеги, болничари и медицински сестри се во изолација. Работата...

Свет 21.04.20 | 13:38

Сестрата на Ким Јонг-ун, негов можен наследник

Ким Јо-јонг стана најважната фигура во севернокорејскиот режим по нејзиниот брат Ким Јонг-ун, пишува „Гардијан“. Откако ја претставуваше Северна Кореја на Зимските...

Калеидоскоп 16.04.20 | 17:14

Се уморив да влегувам во соба и да гледам безживотни тела на пациентите: Медицинска сетсра плаче на цел глас,во болниците само мртовци

Њујорк во моментов е епицентар на пандемијата на коронавирусот во Америка, каде бројот на заразени и починати од Ковид 19 се зголемува од час во час. Медицинската сестра...

Свет 15.04.20 | 22:30

Медицинска сестра во Британија се породила, па починала од корона

Медицинска сестра во Велика Британија која била бремена и позитивно тестирана за коронавирусот, починала по породувањето, но нејзиното бебе е спасено. Мери Агјеива...

Калеидоскоп 26.03.20 | 10:37

Ќе ви го стопли срцето: Полицаец и медицинска сестра еден наспроти друг, секој во своја битка

И додека социјалните мрежи се уште се преплавени од полицајците кои ги навредуваа граѓаните и недолично се однесуваа, денеска се појави нова фотографија која им го...

Сцена 27.11.19 | 14:08

Едната сестра се откажала од Северина: Не ѝ го прости бракот со Игор Којиќ

Едната од сестрите на Северина, Зденка Вучковиќ, јавно се откажала од каква била врска со својата популарна сестра, а причина за тоа е никој друг, туку сопругот Игор Којиќ. Таа...

Балкан 20.10.19 | 18:06

Брат си ја силувал 12-годишната сестра, па се обесил пред полицијата

Даниел С. (22) се обесил во семејната куќа во Горно Крњино, Србија, откако мајката го пријавила дека сексуално ја злоставил својата полусетсра, 12-годишна Р.Ј, односно нејзина...

Останати спортови 05.10.19 | 09:59

Тажна вест во тимот на Ѓоковиќ: Почина сестрата на Горан Иванишевиќ

Тажна вест во стручниот штаб на Новак Ѓоковиќ, Горан Иванишевиќ, најдобриот хрватски тенисер на сите времиња, ги проживува најтешките моменти во животот. Неговата сестра,...

Кошарка 09.09.19 | 13:46

Сестрата на Каваи Ленард уапсена за убиство и грабеж

НБА ѕвездата, Каваи Ленард, се соочува со големи семејни проблеми откако неговата сестра беше уапсена од полицијата под сомнение за убиство и грабеж. Медиумите во САД...

Свет 04.08.19 | 22:37

Сестрата на убиецот една од жртвите во масакрот во Дејтон

Меѓу деветте жртви во масовното пукање во градот Дејтон во американската сојузна држава Охајо, што се случи синоќа, е и сестрата на напаѓачот, потврдил на прес-конференција...

Калеидоскоп 08.07.19 | 17:16

Деца на српски политичар убиле старица во Земун

Братот и сестрата Јелена Шпаговиќ и Момчило Дујовиќ, деца на поранешниот пратеник и член на Српската десница, Саша Дујовиќ, се уапсени поради сомнение дека ја ликвидирале...