Ознака: сестра
Калеидоскоп 11.02.21 | 12:39

Сестрата на Дачиќ ќе стане мајка на 48 години

Актерката Емица Дачиќ, сестра на поранешниот српски вицепремиер Ивица Дачиќ, е бремена и чека дете во својата петта деценија. Самиот тој пред неколку дена ја потврди...

Естрада 07.02.21 | 08:41

Цеца и Богдан излезени со Лидија: Сестрите пеат и не ја симнуваат насмевката

Пејачката Цеца Ражнатовиќ се опуштила со сестра и, Лидија Оцокољиќ, па со своите следбеници на Инстаграм сподели видео и покажа како уживаат. Имено Цеца сними дел од...

Црна хроника 02.02.21 | 13:12

Брат претепал сестра во Кавадарци

Во Полициската станица Кавадарци вчера 46-годишна кавадарчанка пријавила дека во неделата, во нејзиниот дом била физички нападната од нејзиниот 33-годишен брат. За ова...

Црна хроника 25.01.21 | 11:37

Брат и сестра нападнале полицаец

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинителен предлог против брат и сестра од Скопје, кои на 20 јануари годинава извршиле...

Свет 11.01.21 | 10:09

Сестрата на Ким Џонг-ун не е на новата листа на Политбирото на партијата

Името на сестрата на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун не се наоѓа на новата листа на членови на Политбирото на владејачката Работничка партија, објавија денеска...

Музика 05.01.21 | 15:30

Се’ повеќе се гордеам со тебе: Елена Ристеска за успехот на својата сестра

Елена Ристеска посвети време на социјалните мрежи да објави колку се гордее со својата сестра, Драгица, за која честопати вели дека и е најголема поддршка. фотографија...

Калеидоскоп 22.12.20 | 10:28

Никола стана од инвалидската количка и заигра со сестра си на нејзината свадба: Видео што буди емоции

Никола Рагуж е момче од Мостар кое претрпело тешка сообраќајна несреќа, при која се здобил со силен удар во главата, три месеци поминал во кома, а по освестувањето...

Калеидоскоп 28.10.20 | 10:53

Ненадејно почина помладата сестра на Горан Бреговиќ

Дајана Бреговиќ Мариќ, сестрата на популарниот музичар Горан Бреговиќ (70) почина во Сплит на 61 година. Во длабока болка, објавуваме дека ненадејно нè напушти г-ѓа Дајана...

Естрада 30.09.20 | 20:34

Само три месеци откако загина, сопругот на актерката во врска со сестра ѝ

Американската актерка Наја Ривера (33) во јули загина откако кога падна од чамецот во кој беше заедно својот син, кој успеа да го спаси. Детето, кое беше пронајдено само...

Црна хроника 29.09.20 | 14:22

Со вклучени сирени вработените од болницата во Охрид и оддадоа почит на медицинската сестра која почина од коронавирус

Со вклучени сирени и ротациски светла на амбулантните возила за итна медицинска помош на Здравствениот дом од Охрид и од Општата болница денеска вработените во здравствените...

Здравје 26.09.20 | 21:17

Филипче жали за смртта на медицинската сестра: Со почитување на мерките се штитиме и себе и здравствените работници

Со жалење ја примив веста, дека уште еден медицински работник ја изгуби битката со Ковид-19, медицинска сестра од болницата во Охрид. Изразувам длабоко сочувство до семејството...

Естрада 31.08.20 | 10:03

Калиопи ги покажа постарите брат и сестра

Можеби не сте знаеле, но Калипи е родена во Охрид, а пораснала заедно со семејството во Кичево и е третото дете во семејството. На „Инстаграм“ пејачката сподели стара...

Здравје 22.08.20 | 14:30

Медицинската сестра Емилија била заразена со коронавирус: Се плашев да не го проширам вирусот на моите најблиски!

Медицинска сестра вработена во ГОБ „8 септември“ која била заразена со вирусот Ковид-19 го раскажа своето искуство, а министерот за здравство, Венко Филипче го сподели...

Здравје 20.08.20 | 21:03

Главната медицинска сестра од Инфективна: Веќе седми месец живеам и работам со маска

Зорица Љубичиќ, главната медицинска сестра на Клиника за инфективни болести и фебрилни состојби денеска во изјава која ја сподели министерот Венко Филипче вели дека...

Свет 20.08.20 | 20:20

За да го намали нивото на стрес: Ким Џонг Ун ѝ додели поголеми овластувања на својата сестра

Лидерот на Северна Кореја Ким Џонг Ун им додели повеќе овластувања на своите соработници, вклучително и на неговата сестра Ким Јо Џонг, според јужнокорејската разузнавачка...

Естрада 01.07.20 | 13:26

Сестрата на познатиот водител го обвини дека ја силувал

Шоуменот Адам Севиџ, порано познат како водител на популарната емисија „Разбивачи на митови“ (MythBusters) доби обвинение за силување од сестра сѝ. Имено, Миранда Пакчијана...

Фудбал 02.06.20 | 15:23

По тешка борба со болеста, почина помладата сестра на Гатузо

Триесет и седумгодишната Франческа, помладата сестра на тренерот на Наполи, Џенаро Гатузо, по неколкумесечна хоспитализација, денеска почина во болницата во италијанскиот...

Здравје 01.06.20 | 16:32

Медицинска сестра од Дигестивна хирургија има коронавирус, 17 колеги се во изолација

Една медицинска сестра од Клиниката за дигестивна хирургија во Скопје е позитивна на коронавирусот, а 17 нејзини колеги, болничари и медицински сестри се во изолација. Работата...

Свет 21.04.20 | 13:38

Сестрата на Ким Јонг-ун, негов можен наследник

Ким Јо-јонг стана најважната фигура во севернокорејскиот режим по нејзиниот брат Ким Јонг-ун, пишува „Гардијан“. Откако ја претставуваше Северна Кореја на Зимските...

Калеидоскоп 16.04.20 | 17:14

Се уморив да влегувам во соба и да гледам безживотни тела на пациентите: Медицинска сетсра плаче на цел глас,во болниците само мртовци

Њујорк во моментов е епицентар на пандемијата на коронавирусот во Америка, каде бројот на заразени и починати од Ковид 19 се зголемува од час во час. Медицинската сестра...