Ознака: семејство
Балкан 02.12.19 | 15:25

Добила инфаркт по трагедијата: Почина уште еден член од семејството Лала

Бројот на жртвите во катастрофалниот земјотрес во Албанија се искачи на 52 лица, јави дописничката на МИА. Станува збор за Фиќерете Лала (64), член на семејството Лала,...

Калеидоскоп 01.12.19 | 23:19

Самарџиќ: Не разбуди силно тресење, веднаш истрчавме од куќата

Тлото во Албанија неколку дена по ред, не се смирува и постојано има земјотреси со различен интезитет. Првиот силен земјотрес кој се случи на 26 ноември однесе многу жртви...

Свет 16.11.19 | 22:20

Крвава ноќ во Сан Диего: Убиени пет члена од едно семејство, три од жртвите се деца

Пет членови на едно семејство загинаа во пукање во Сан Диего. Според првичните информации, загинале три деца, додека едно (на 11-годишна возраст) било пренесено во болница...

Економија 10.11.19 | 20:24

Царовска: Четиричлено семејство може да го помине месецот со 17.000 денари

Според „лајкин индикаторите“ на едно семејство со две деца до 14 години и двајца родители месечно му требаат околу 17.000 денари, вели за „Детектор“ министерката за труд...

Кариера 26.10.19 | 19:13

И многу работа не е на арно: Германец преживеал синдром на преработување, сега ги советува луѓето да намалат со стресот

Германецот Кристоф Полдер има поучна приказна за они што премногу се внесуваат во работата запоставувајќи го животот и здравјето.Тој работел по 80 неделно, одлично заработувал...

Твитови 23.09.19 | 12:26

Семејство си ја продава кожата за да си го спаси детето, a Фатиме носи чанти од 2.5 илјади евра?


Калеидоскоп 22.09.19 | 14:37

Смрт во семејството Хилтон: Неговото богатство се мери со милијарди

Познатиот хотелиер и филантроп Барон Хилтон почина во својот дом во Лос Анџерес. Тој почина во четвртотот на 91-годишна возраст. Неговата внука, Парис Хилтон истакна...

Калеидоскоп 11.09.19 | 11:59

„Брате зошто не ме послуша“, лелек се слуша од куќата на Гру

Семејството на српскиот рапер Далибор Андонов Гру кој трагично го загуби животот во вода во Земун при страшна несреќа со кајтбординг, е скршено од болка и завиено во...

Свет 04.09.19 | 10:04

Тинејџер си го уби семејството, меѓу починатите и шестмесечниот брат

Четиринаесетгодишник во САД застрела пет члена од своето семејство во државата Алабама, соопшти локалната полиција. Тинејџерот се јавил сам во полиција и рекол дека...

Црна хроника 27.08.19 | 12:03

Фамилијарен бизнис: Приведени четворица дилери на хероин во Чаир

Хероин во 60 мали пакувања, марихуана и пиштол марка „Екол Фират Магнум ЕФ810399 Волтран“ се запленети во домовите на браќата Ф.П.(43) и Ф.П.(51) од Чаир. Претресот е извршен...

Калеидоскоп 11.08.19 | 23:21

Во 15:30 оставам сè и одам да ги земам децата – во Норвешка семејството е на прво место

Симон и Џули го добиле своето прво дете Хенинг, а потоа и двајцата зеле неколку месеци родителско отсуство за да бидат дома со своето бебе, еден дел од времето заедно,...

Балкан 07.08.19 | 15:09

Погребано крвнички убиеното семејство во Загреб: Стотици луѓе ги испратија кон вечното почивалиште

Во вторникот нешто пред 16 часот на загребските гробишта Мирошевац се погребани петте жртви на Игор Наѓ. Погребани се членовите на семејството Тојагиќ: Јосипа Тојагиќ,...

Калеидоскоп 31.07.19 | 13:17

Русите подготвени да го запостават семејството поради кариера

Речиси 70 проценти од Русите се подготвени да и дадат приоритет на кариерата и зголемување на платите наспроти нивните семејства, а дури 40 проценти велат дека кариерите...

Вести 13.06.19 | 15:03

Јаде петпати на ден за да го спаси животот на татко му

Единаесетгодишниот Лу Зикуан од Кина стана херој во својата земја и на интернет, поради неговата решителност да го спаси животот на својот татко. Имено, на татко му му...

Свет 23.04.19 | 12:37

Британец целиот крвав лутал по болници во Шри Ланка да си го пронајде семејството

Британецот Бен Николсон го изгуби целото семејство во терористички напад во Шри Ланка. Неговата сопруга, 42-годишната Анита Николсон, 11-годишниот син Алекс и ќерката...

Калеидоскоп 20.04.19 | 20:16

Македонските мажи најдолго живеат во домот на мама

Младите во Европската унија во просек го напуштаат родителскиот дом во 26. година, а кај „тато и мама“ најдолго остануваат Македонците, Србите, Хрватите, како и Италијанците...

Сцена 09.04.19 | 11:17

Нова кавга во семејството: Мајката на Филип Живојиновиќ ѝ е лута на Лепа Брена поради внукот

Пејачката Александра Пријовиќ се породи пред еден месец и на свет го донесе синот Александар. Како што пренесуваат српските медиуми наводно во семејството започнале...

Црна хроника 03.04.19 | 10:54

Ова е семејството кое синоќа настрада во авионска несреќа на Солунска Глава

Адвокатката Калина Корнажева Бошнакова, која вчера загина со своето семејство во авионската несреќа на Солунска глава, е од познато адвокатско семејство во Бугарија,...

Црна хроника 02.04.19 | 19:58

Познат олигарх од Бугарија со семејството загина при падот на авионот?

Познат олигарх со семејството биле во авионот кој се сруши попладневно на северната страна на Солунска Глава, над селото Пуста Брезница, се дознава неофицијално. Во...

Црна хроника 02.04.19 | 19:33

Семејство од Бугарија со две деца загинаа при падот на авионот кај Солунска Глава

Татко, мајка и две деца загинале попладнево при падот на малиот авион „цесна” некаде околу врвот Солунска Глава во Македонија. Авионот бил со германски регистрации....