Ознака: семејство
Свет 19.09.23 | 10:20

Татко, мајка, две деца и три кучиња смртно застрелани во Чикаго, не е случај на убиство и самоубиство

Татко, мајка и две деца се пронајдени со смртоносни рани од огнено оружје неделата навечер во нивниот дом во Ромеовил, кај Чикаго, Илиноис. Полицијата ги отркила телата...

Свет 05.09.23 | 21:15

Зеленска: Јас и мојот сопруг не живееме заедно, семејството е разделено

Во интервју за Би-би-си, првата дама на Украина, Олена Зеленска, опиша како војната влијаела на нејзиниот семеен живот. Ова можеби звучи себично, но ми треба сопруг покрај...

Свет 30.08.23 | 21:44

Цело семејство пронајдено мртво неколку недели откако се удавила 4-годишната ќерка

Родителите Фарман и Лејла Шервани и нивните две деца, синовите Матин (2) и Шахин (12), беа пронајдени мртви во понеделникот во градот Ален во американската сојузна држава...

Патувања 11.08.23 | 15:20

Семејство вратено од границата со Македонија поради неплатени сметки

Семејство од соседна Србија кое тргнало на одмор во Грција со автомобил се соочило се непријатно изненадување на границата со Македонија во Прешево, од каде биле приморани...

Балкан 09.08.23 | 09:49

Крај на паниката: Пронајдено е српското семејство по кое се трагаше откако ја напуштија Македонија – еве што им се случило

Пронајдено е семејството од Србија по кое од вчера се трагаше по веста дека исчезнале. Тие се живи и здрави, објавено е на Фејсбук групата „Грчка Инфо“. Се јавија. Фала...

Црна хроника 27.07.23 | 09:49

Во нивниот автосервис во Ѓорче скопска фамилија дилала и марихуана

По спроведена истражна постапка, јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение против четири лица за кривично дело „неовластено производство...

Балкан 13.05.23 | 12:48

Семејството на детето убиец заминува од Србија: Коста останува сам во психијатриската клиника

Семејството на Коста К.(13), кој на 3 мај уби осум деца и училишен чувар во ОУ „Владислав Рибникар“ Белград, најверојатно од безбедносни причини ќе се пресели во странство....

Култура 24.03.23 | 11:23

Дипломската претстава „Семејство“ на студентите на ФДУ во Драмски театар

Утре, на 25 март, во 20 часот на сцената на Драмски театар Скопје ќе се изведе претставата „Семејство“ на авторот Роналд Харвуд. „Семејство“ е дипломска претстава на...

Македонија 13.03.23 | 13:12

Тренчевска: Семејството на бебето кое почина од туберколоза не живее во лоши услови

Семејството на бебето од Куманово кое почина од туберколоза не живее во лоши услови. Тоа го утврдивме со посета на стручниот тим од Центарот за социјални работи од Куманово,...

Балкан 10.02.23 | 20:46

Турчин кој живее во Единбург изгубил 120 роднини во земјотресот во Турција и Сирија

Турчин кој живее во Единбург изгубил 120 блиски во земјотресот кој ги погоди Турција и Сирија. Сахин Фират е претседател на Турско-шкотската стопанска комора и во главниот...

Свет 08.02.23 | 17:50

Спасени мајка и 4 деца по 40 часа под урнатините во Сирија, извлекувањето било проследено со аплауз и огромна радост

Спасувачите успеале да извлечат мајка и три деца кои биле затрупани под урнатините во градот Идлиб во Сирија. Нивното спасување е одбележано со силни радосни извици...

Свет 09.01.23 | 13:18

Петчлено семејство пронајдено мртво во Северна Каролина

Пет лица се пронајдени мртви во дом во Северна Каролина, соопшти полицијата. Се претпоставува дека една од жртвите убила четворица, а потоа се самоубила. Полицијата...

Естрада 02.01.23 | 15:38

Анѓелка Прпиќ се огласи за наводната афера: Морам да се издигнам, се ми се одразува на семејството и на детето

Актерката Анѓелка Прпиќ со денови е во фокусот на интересирање на јавноста поради наводната афера со кумот на нејзиниот поранешен сопруг, Дарио Прпиќ, но и поради тврдењата...

Фудбал 29.12.22 | 21:33

Семејството со трогателна порака се збогува од Пеле

Светот вечерва го обиколи тажната вест за смртта на 82-годишниот Пеле, кој од лани се лекуваше од рак на дебелото црево и реакциите се единствени: замина еден од најголемите...

Македонија 10.11.22 | 12:35

Ковачевски: И јас сум имал болни од рак во моето блиско семејство и сме поминувале низ процес на чекање, снимање…

И јас сум имал болни од рак во моето блиско семејство и сме поминувале низ процес на чекање, снимање…кажа премиерот Димитар Ковачевски, одговорајќи на новинарско...

Македонија 02.03.22 | 14:11

Семејството со бебето извлечено од Харков, но се уште се во Украина

Семејството со бебе старо неколку дена, кое вчера тргна од украинскиот град Харков, се уште не се излезени од Украина, информираше денеска министерот за надворешни работи...

Македонија 01.03.22 | 13:23

Семејството Спирковски со пет дена старо новороденче безбедно го напушти Харков

Семејството Спирковски, од градот Харков, кое беше во најтешка состојба, со новороденче кое има само неколку дена, во моментов е дел од посебен безбедносен коридор на...

Свет 01.03.22 | 08:44

Хорор во црква: Си ги убил трите деца и сопругата, па си пресудил

Во црква во Сакраменто, Калифорнија, маж пукал и ги убил своите три деца и сопругата, по што се самоубил. Според Си-Ен-Ен, тој влегол во црквата и ги убил своите три деца,...

Економија 30.01.22 | 18:46

Бектеши објави фотографија со семејството: Со одлуката за недела неработен ден 92 отсто од вработените имаат слободно време

Со последната одлука недела е неработен ден 92 отсто од вработените имаат слободно време да поминат со своите семејства, а осум проценти од вработените кои се ангажирани...

Останати спортови 17.01.22 | 10:44

Семејството на Ѓоковиќ се огласи со соопштение: Верувавме дека спортот ќе победи, но …

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, ја напушти Австралија и е на пат за накај дома, а по бројните реакции од ширум светот, со соопштение околу расплетот на „австралиската...