Ознака: семејства
Здравје 14.06.21 | 16:28

Филипче: Семејствата на Емилија, Верица, Марија, Јасмина, Борче со нивниот хуман гест ја разбудија свеста за органодонорството

Mинистерот за здравство, Венко Филипче денеска ги посетил пациентите на кои на 19-ти мај и на 10- ти јуни им беше трансплантирано срце од починат донор. Како што соопшти...

Македонија 19.12.20 | 08:52

Прилепчани остануваат со традициите и адетите, но Св. Никола ќе слават во кругот на семејството

Петнаесет години официјално Прилеп го има како заштитник. Неофицијално, е вековит голем празник. И не случајно од памтивека е изреката: половина прилепчани го слават...

Балкан 23.11.20 | 10:56

Цели семејства болни од ковид-19 се сместени во белградска „Арена“

Цели семејства заразени со ковид-19 кои имаат двострано воспаление на белите дробови се сместени во белградска „Арена“, изјави Предраг Богдановиќ, медицински координар...

Македонија 13.06.20 | 16:45

Во Липково цели семејства одбиваат да се тестираат на ковид 19

Две нови жаришта на коронавирус се откриени во Општина Куманово, соопштуваат од Центарот за јавно здравје во Куманово. Од 17 новозаболени кои се регистрирани во изминатото...

Македонија 04.10.19 | 12:19

Дескоска ќе се сретне со семејствата на жртвите oд масакрот кај Смилковско Езеро

Министерката за правда Рената Дескоска ќе се сретне со семејствата на жртвите во случајот „Монструм“ и детално ќе ги информира околу преземените дејствија за екстрадиција...

Македонија 14.02.19 | 14:44

Претседателот Иванов во посета на семејства на загинатите во автобуската несреќа

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, денеска во Гостивар ги посети семејствата Узеири, Трпевски и Исмаили, чиишто членови се меѓу загинатите патници...

Црна хроника 24.12.18 | 11:00

Семејствата на обвинетите за убиството на Саздо ќе протестираат за правда

Семејствата и роднините на лицата кои се обвинети за убиството на младиот Никола Саздовски, незадоволни од судскиот процес, најавуваат дека ќе протестираат и повикуваат...