Ознака: секс
Интима 30.11.21 | 20:23

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопскиот знак?!

Толку многу може да се одреди според вашиот датум на раѓање. Од тоа каква работа би била идеална за вас, каква гардероба најмногу ви прилега, до тоа како вашиот хороскопски...

Интима 05.11.21 | 12:59

Позитивните ефекти од сексот зависат од тоа колку често го практикувате во текот на недалата

Најголемиот број од ceкcyaлните терапевти и пcиxoлoзи велат дeкa ceкcoт e ocoбeнo дoбap зa здpaвjeтo, нo кoлкaвa пoлзa ќe имaтe oд нeгo зaвиcи иcклyчивo oд вac. Koлкy пoвeќe имaтe ceкc, тoлкy ќe бидeтe...

Интима 05.11.21 | 09:20

Лена го дои својот партнер: Немавме поим дека тоа е совршена, но и популарна еротска предигра

Британката Лана Мајклс, мајка на две деца на возраст од 11 и седум години, пред 18 месеци почнала да го дои својот нов партнер Шон и тврди дека тоа ја доближило до него, вакво...

Интима 03.11.21 | 19:18

Кои се женските ерогени зони?!

Ви ги претставуваме женските ерогени зони и начините како да ги стимулирате за да имате обострано сексуално уживање со вашиот партнер Бедрата Жените се исклучително...

Интима 16.10.21 | 10:37

Сега е научно објаснето зошто либидото ни беснее на есен

Истражувачки тим од Универзитетот Лудвиг Максимилијанс во Минхен спроведе студија за тоа како годишните времиња влијаат врз човековото либидо. Според welt.de, најдобриот...

Интима 13.10.21 | 22:04

Уaпceни нaвивaчи кои имале ceкc нa cтaдиoн – видeo пpoтeчe вo jaвнocтa

Двajцa нaвивaчи нa НФЛ нa тимoт „Филaдeлфиja opли“ бea пpивeдeни зa ceкcyaлни дejcтвиja нa jaвнo мecтo. Opлитe cлaвea co 21:19, a пoлицajцитe нa cтaдиoнoт дoбиja дojaвa зa вpeмe нa игpaтa дeкa нeпoзнaт мaж и дeвojкa...

Интима 12.10.21 | 22:19

За 10 години имав секс со сопругот само 3 пати, и тогаш ме натера да го молам

Очајната Британка не знае што друго да направи за нејзиниот сопруг да води љубов. – Имам 32 години, а мојот сопруг 34 години. Имаме петгодишна ќерка и тоа е единствената...

Свет 28.09.21 | 08:33

Девојка која имала секс на тераса падна врз автомобил

Во Тајпеј се одигра бизарна сцена кога полугола девојка падна од тераса врз кров на автомобил додека имала секс?! Случката е снимена од безбедносни камери во околината. Несреќната...

Интима 26.09.21 | 22:34

Фетиши: Англичаните сакаат стапала, Французите „на брзински“, а жените во Нов Зеланд најмногу изневеруваат…

Од шмукање прсти во Манчестер до „спунинг“ во Полска, во секоја земја има нешто посебно за сексуалноста за кое може да се каже дека е заедничко за поголемиот број на...

Балкан 17.08.21 | 13:47

Секс среде бел ден во центарот на Корча, минувачите воопшто не им пречат (+18)

Топлото време знае да ги разгори страстите, а тоа го покажа и еден пар во албанскиот град Корча. Во снимаката што ја објави „Њуз1.ал“, се гледа како на страстниот пар...

Интима 09.07.21 | 15:06

Премногу секс – вашето тело ве предупредува

Просечно возрасно лице има секс 54 пати годишно (еднаш неделно), се вели во една студија. Ако вашиот личен просек е малку поголем, сигурно сте се запрашале: колку секс е...

Интима 28.06.21 | 23:25

Експерт открива: Овие пет зборови ќе го зголемат задоволството за време на сексот

Секс-експерт сподели пет зборови што секогаш треба да и ги кажете на вашиот љубовник за време на сексот, што целосно ќе го подобрат вашето искуство. Фразата е едноставна...

Интима 24.06.21 | 23:42

Потег oд кој жените збеснуваат, а на мажите им е срам

Мажите се често во дилема зашто не знаат што им годи на нивните партнерки, а ако не се пресрамат за да дознаат, односот е осуден на пропаст, Жените се поотворени и знаат...

Интима 06.06.21 | 22:18

Зошто луѓето имаат сѐ помалку секс?

Со оглед на сѐ што се случува околу нас, никогаш немало подобро време за секс, колку и да звучи тоа откачено. Истражувањата сепак покажуваат дека тинејџерите во развиените...

Интима 28.05.21 | 19:44

Седум придобивки од оргазмот за вашето тело и ум

Дали знаевте дека сексот е најдобриот начин за спречување на настинка? Истражувањата покажаа дека една од најголемите здравствени придобивки од оргазмот е тоа што...

Интима 13.05.21 | 16:42

Здрав секс, здрава јас! Релаксацијата го презема водството

Научниците утврдиле дека динамичниот сексуален живот придонесува за подобрување речиси на сите телесни функции. Физиологијата на телото на жените што имаат редовни...

Интима 13.05.21 | 16:29

Љубов во доба на коронавирус: Избегнувајте контакт со поранешни партнери – еве зошто!

Експертите тврдат дека е природно да копнееме по друштво на луѓе за кои се грижиме, а во моменти на голема вознемиреност и стрес, ние сме особено склони да се свртиме...

Интима 06.05.21 | 19:52

Проблем под чаршафите кој често ги погодува мажите…

Напнатоста и притисокот во мускулите на главата и вратот за време на водењето љубов може да доведат до силни главоболки, кои траат од неколку минути до цел час. Претходните...

Интима 27.04.21 | 20:37

Како се менува либидото со возраста?

Многу фактори влијаат на тоа како се менува либидото. Најверојатно прво ќе забележите промени во вашиот сексуален нагон – од исцрпеност, замор, незаинтересираност...

Интима 24.04.21 | 19:08

Миа откри дали е подобар сексот со маж или со жена

Миа Костова за која може да се каже дека е една од ретките македонски јавни личности која може отворено да зборува на многу теми, а една од нив е и нејзината сексуалност. Таа...