Ознака: Сејдини
Фудбал 05.07.21 | 12:34

УЕФА по реакциите на МНР терминот „Северномакедонец“ го замени со „Македонец“ кај Сејдини и Поповски

Eвропската фудбалска унија (УЕФА) по реакциите на МНР, терминот „Северномакедонец“ го замени со „Македонец“ во графата за националност на претседателот на Фудбалската...

Фудбал 14.03.21 | 11:54

Муамед Сејдини реизбран за претседател на ФФМ со мандат до 2025 година

Денеска на Изборното собрание во хотелот „Александар Палас“, Муамед Сејдини едногласно беше изгласан за претседател на ФФМ од делегатите кои беа присутни, вкупно...

Фудбал 14.03.21 | 11:04

Инфантино предвреме му го честиташе изборот на Сејдини

Изборното собрание на ФФМ започна со честитка од претседателот на ФИФА, Џани Инфантино кое преку видео обраќање му го честиташе новиот мандат на Муамед Сејдини бидејќи...

Фудбал 28.02.19 | 19:35

Официјално: Сејдини е единствениот кандидат за претседател на ФФМ

Мухамед Сејдини, актуелниот в.д.претседател на Федерацијата, и официјално е единствениот кандидат за претседател на ФФМ во пресрет на Изборното Собрание на Фудбалската...