Ознака: сеф
Балкан 20.07.23 | 10:29

Сефот со оружјето не бил проблем за Коста: Два броја биле подесени, третиот го погодил од втор обид

При вчерашниот распит, како сведок на 14-годишниот Коста К. кој е осомничен дека извршил масовно злосторство во тоа училиште на 3 мај, кога уби девет ученици и чувар, тој...

Балкан 05.02.22 | 21:13

Како мистериозно исчезнаа сефот и тестаментот на Тито!

Тајните писма на Јованка Броз, вдовицата на доживотниот претседател на СФРЈ Јосип Броз Тито, кој почина на 4 мај 1980 година, кои се чуваат во најголема тајност, откриваат...

Црна хроника 03.07.21 | 10:27

Украл сеф со пари: Уапсен битолчанец кој ограбил обложувалница во Прилеп

Уапсен е битолчанец кој ограбил спортска облчожувалница во Прилеп. Полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи од ОВР – Прилеп во координација...

Балкан 28.04.21 | 12:19

Како на филм: Три Србинки во Германија од стан изнеле сеф со накит тежок 100 килограми

Три Србинки во Германија пред неколку дена извеле кражба како на филм. Тие провалиле во еден стан во Хамбруг и од него изнеле сеф тежок повеќе од 100 килограми. Комшијата...

Фудбал 27.01.21 | 12:44

Што има во нив: Марадона има два сефа и никој не ги знае шифрите

Продолжува сапуницата околу наследството на најдобриот светски фудбалер Диего Армандо Марадона.  За богатството од 75 милиони долари се боратт 11 негови деца, пет признати...

Црна хроника 26.10.20 | 17:27

Од обложувалница на Бит Пазар одземен сефот со пари

На 26.10.2020 во 03.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Бит Пазар, насилно било влезено во спортска обложувалница и бил одземен сеф со пари. Се работи...

Економија 13.08.20 | 12:36

НБРМ: Корисниците на сефови во Еуростандард банка ќе може да ги испразнат откако ќе дојде стечајниот управник

По информацијата дека е одземена дозволата на Еуростандард Банката, паника завладеа меѓу корисниците на сефови. Што ќе се случи со нив, дали и кога ќе може да си ги подигнат...

Црна хроника 26.01.20 | 16:21

Ограбен сефот во поштата во Бутел

Непознат сторител во петокот претпладне извршил тешка кражба во пошта во трговски центар на улицата „Натанаил Кучевишки“ во Бутел, соопшти денеска полицијата. Кражбата...

Калеидоскоп 22.11.19 | 22:07

Мислеле дека им е расипан штекерот па откриле скриен сеф!

Криењето вредни работи зад лажен штекер и не е нешто ново. Две години, Дарен Стилс (45) и неговиот партнер во Велика Британија го набљудувале двојниот штекер под скалите...

Македонија 21.09.19 | 11:18

Дескоска: Прислушуваните материјали се на сигурно, во сеф во зградата на СЈО

Министерката за правда и член на ИО на СДСМ Рената Дескоска вели дека не е нарушена безбедноста на прислушуваните материјали во зградата на Специјалното јавно обвинителство,...

Црна хроника 11.09.19 | 12:52

Украден сеф од винарија во Демир Капија

Украден е сеф од винарија во Демир Капија. Кражбата е извршена ноќта меѓу понеделникот и вторникот. Ноќта на 9 кон 10 септември во СВР Велес било пријавено дека е извршена...

Црна хроника 09.12.18 | 19:38

Кражба ноќеска во кланица: Влегле преку прозор, го нападнале чуварот и украле два сефа

Ноќеска околу 01 часот било пријавено дека во објект на кланица, лоциран на стариот пат на излезот од Велес кон Градско, четири лица насилно го отвориле прозорецот и одзеле...