Ознака: Сашо Орданоски
Македонија 23.03.20 | 21:39

Сашо Ордановски цела Влада ја ставил во ризик од коронавирусот!

Провладиниот пропагандист новинарот Сашо Ордановски предизвикал инцидент на денешниот брифинг во владата. – дознава „Лидер” од присутни на состанокот. Владата денеска...

Македонија 28.11.19 | 11:21

Ораданоски: 225.000 денари не се некои големи пари за да ме „заебаваат“ дека сум евтин

Поранешниот новинар на 1ТВ, Сашо Орданоски, во својата последна колумна потврдува дека земал пари од СЈО. Toj дури и релативизира и се шегува дека 225.000 денари и не биле...

Македонија 25.11.19 | 23:19

Oрдановски добил средства од СЈО во вкупна вредност од 255.000 денари

Сашо Орданоски еден од уредниците во 1ТВ , еден од „ведетите“ на сега веќе „мртвата“ 1ТВ, во периодот кога работел во периодот додека работел кај Бојан Јовановски соработувал...

Македонија 03.09.19 | 10:13

Пандов: Ќе ги повика ли Рускоска, братучетка на Кабранов, „бардовите“ од 1ТВ на распит?

Ќе ги повика ли Рускоска, инаку братучетка на главниот уредник Кабранов, „бардовите“ од 1ТВ на распит, прашува денеска политичкиот аналитичар Александар Пандов. Пандов...

Твитови 17.07.19 | 10:00

Како ќе ѝ ја објасните средбава на Меркел, бе ајвани?

Бојан Јовановски и Сашо Орданоски на средба со германскиот амбасадор Томас Герберих. На која тема разговараат? Што е тема на муабетот, Боки му кажува на Германскиот...

Македонија 16.07.19 | 15:43

Кога Ордановски и Фетаи сечеа вени за Јанева – за што Катица го стави животот на коцка?!

Специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи во друштво со Сашо Ордановски на Телевизијата 1тв на Бојан Јовановски зборуваше како Катица си го ставила на коцка животот,...

Македонија 13.07.19 | 12:03

Индиска компанија го обвинува Ванчо Орданоски дека претставил нивни уред за мерење на загадувањето како свој

Претставници на индиската команија Оизом, базирана во градот Ахмедабад, за Република потврдуваат дека Фондот за иновации и технолошки развој спонзорирал компанија...

Македонија 07.07.19 | 12:15

Братот на Сашо Ордановски добил огромни државни пари со фотошопирана индиска иновација

На виделина нови детали откако адвокатот Александар Тортевски објави дека братот на Сашо Ордановски новинар во провладината 1ТВ и политички советник на Катица Јанева...

Македонија 05.07.19 | 09:07

Тортевски: Братот на Орданоски земал 350.000 евра од Владата за измислена иновација

Адвокатот Александар Тортевски објави индиции за сериозен криминал. Тој вели дека братот на Сашо Ордановски, Ванчо, кој на Твитер го користи името @mindplumber од државата...

Македонија 24.06.19 | 15:00

Орданоски: Реконструкцијата е несолена шега, пратениците треба да кажат НЕ!

Ако имаат малку интегритет и политички усул, добар дел од пратениците од владејачката коалиција би требало да НЕ ја изгласаат оваа предложена владина кадровска реформа...

Македонија 11.06.19 | 13:21

Сите се криви, дури и Меркел, само Заев не е

Владиниот поддржувач, гласниот и наклонет Сашо Орданоски е разочаран од „превртиливоста на Германија“ и „изневерените искрени чувства“ на Македонија. Орданоски...

Македонија 20.05.19 | 13:53

Ордановски: Националистичката фрустрација е нагласена кај Македонците кои се иселиле од татковината!

Настапот на Тамара на последното издание на Евровизија во Израел го остави популарниот музички свет воодушевен: речиси се неподелени оценките на многу европски музички...

Македонија 16.05.19 | 19:52

Павле Богоевски е „смртно ранет”

Пратеникот Павле Богоевски треба да си даде оставка од пратеничката функција по скандалот со нарачка на нелегална супстанца, вели во текстот за „Цивил медиа“ новинарот...

Македонија 28.02.19 | 15:18

АВМУ: Новинарот ги прекршува начелата за почитување на достоинството на личноста

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги констатира дека во интервјуто на новинарот Сашо Орданоски со претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски,...

Македонија 27.02.19 | 23:58

Со жена-претседател ќе го победиме заевизмот

Во емисијата „Печат на неделата“ гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој говореше дека e време заевизмот да се уништи, а тоа може преку негов...

Македонија 27.02.19 | 23:33

Слугата Сашо и неговата пропаганда

Ако пред половина година помисливте дека арогантното, безобразно и насилничко владеење на СДСМ во целиот раскош се покажа во студиото на Телма кога Снежана Лупевска...

Македонија 27.02.19 | 22:05

Ниските страсти на Јанева: Поддржете го продолжувањето на СЈО, ќе го одмрзнам имотот на ВМРО-ДПМНЕ

Апсолутно е во интерес на граѓаните да постои тело во државата кое ќе гони висок криминал, смета лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, но не тело какво што беше СЈО...

Македонија 27.02.19 | 21:47

Мицкоски: Не можев да поверувам дека „заевизмот“ до толку ќе земе замав

Столчето во НАТО не значи дека Македонија влегла во НАТО. Македонија ќе влезе во НАТО за една година од сега, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во...

Македонија 27.02.19 | 21:06

ВО ЖИВО: Мицкоски гостин на Орданоски


Македонија 27.02.19 | 15:42

Мицкоски гостин на 1 ТВ вечерва во 21 часот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ќе биде гостин во телевизија 1 ТВ. Тој на својот Фејсбук профил објави статус и ги повика сите симпатизери да...