Ознака: сарај
Црна хроника 05.07.20 | 11:35

ЈП Водовод откри диви приклучоци на вода во Глумово, Шишево и Сарај

ЈП Водовод и канализација – Скопје информира дека  во последната спроведена акција за утврдување и исклучување на диви приклучоци на водоводната мрежа, диви приклучоци...

Црна хроника 09.06.20 | 11:18

21-годишен мотоциклист загина кај Сарај

Момче на возраст од 21 година загина доцна синоќа во скопското село Сарај откако мотоциклот со кој управувал се судрил со автомобил. На 08.06.2020 во 22.56 часот било пријавено...

Скопје 30.05.20 | 21:41

Градоначалникот на Сарај со апел: Не правете семејни собири

Градоначалникот Блерим Беџети апелираше до жителите на Сарај да ги почитуваат здравствените мерки и да не прават семејни собири. Јас сум во својство на член на претседателството...

Македонија 28.05.20 | 15:51

Пановски: Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел треба да се стават во карантин

Бројките на заразени и починати сега и бројките од 22 април се исти, само што тогаш имаше полициски час до 16 часот и сите седевме дома, а сега сите мерки се олабавени, тврди...

Скопје 28.05.20 | 15:07

Од новите 24 случаи со ковид-19 во Скопје најмногу се од Сарај и од Бутел

Од вкупно дијагностицираните нови 38 случаи со Ковид-19, според денеска објавените податоци, 24 се од Скопје. Како што информирале за МИА од Министерството за здравство,...

Скопје 26.05.20 | 21:55

Сарај сега не е ништо подобар од Дебар кога го ставија во карантин

Сарај сега не е ништо подобар од Дебар кога го ставија во карантин. Никој не ни помислува, ниту градоначалникот на Сарај е загрижен, ниту граѓаните се нешто загрижени....

Скопје 24.05.20 | 18:19

Во Скопје со ковид-19 најмногу заразени има во Сарај, Гази Баба и Чаир

Од 37-те новозаболени од ковид-19 регистрирани во изминатото денонокие, 12 се во Скопје и тоа пет во општината Гази Баба, по два во Бутел и Чаир, и по еден во Сарај, Карпош...

Скопје 22.05.20 | 20:23

Беџети до Шилегов: Езерото Треска ѝ припаѓа на Општина Сарај!

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов во вчерашното гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ21 рече дека надлежностите за езерото Треска не ѝ ги предал на Општина...

Вести 19.05.20 | 13:34

МВР со детали за грабежот за банката во Сарај: Разбојниците влегле со автоматски пуки и зеле торба полна со пари

На 18.05.2020 во 11.05 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред банка во село Сарај, скопско, три лица со закана со автоматски пушки, извршиле разбојништво над О.Б(27) од с.Крушопек,...

Црна хроника 19.05.20 | 11:03

МВР со детали за кражбата пред банка во Сарај

Момче било ограбено вчера пред банка во Сарај, информира МВР. Вчера во 11:05 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред банка во село Сарај, скопско, три лица со закана...

Црна хроника 18.05.20 | 14:59

Вооружен грабеж пред „Халкбанк“, од скопјанец украдени 35 илјади евра

Tри маскирани лица денеска околу 11 часот пред експозитурата на „Халкбанка“ во Сарај нападнале жител на Крушопек, при што од него одзеле торба во која имало околу два...

Скопје 06.11.19 | 17:15

Во куќа со високи ѕидови во Сарај се согорува токсичен отпад?

Невладините организации со месеци предупредуваат дека во скопски Сарај се согорува токсичен отпад, а процесот на согорување на отровите се вршел во голема подземна...

Црна хроника 26.10.19 | 21:45

Локалните жители се на улица: Полициска акција во Сарај

Во моментов во Сарај се одвива голема полициска акција, јавува порталот на албански јазик „zyrtare.com“. На главната улица во населбата има големо присуство на полицијата...

Скопје 09.10.19 | 16:12

Натепани деца од ОУ Коле Неделковски кои биле на екскурзија во Сарај

Денеска на екскурзија во Сарај, две деца од училиштето Коле Неделковски биле натепани од група локални Албанчиња. Од чиста мира едното изело силна шлаканица а другото...

Црна хроника 21.09.19 | 17:17

Нападнато четиринаесетгодишно момче

Четиринаесетгодишно момче вчера било нападнато со остар предмет во Рекреативниот центар Сарај. Како што соопшти МВР, момчето имало повреда на раката, а случајот во...

Црна хроника 11.09.19 | 23:00

Полициска акција во Сарај, Студеничани и Грчец

На подрачјето на Сарај, како и во селата Грчец и Студеничани во тек е голема полициска акција, објави „Алсат“. Според телевизијата во акциите учествуваат припадници...

Црна хроника 01.09.19 | 10:56

Четири лица приведени во Сарај

Синиоќа во 21:40 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„1596“, кај мостот кој води кон парк Сарај, ги привеле С.О.(21), М.Е.(20), И.А.(23) и Ш.С.(23) сите од Скопје, затоа што...

Црна хроника 30.08.19 | 15:39

Вооружена престрелка во Сарај, има повредени

Вооружена престрелка во која има и повредени лица се случила попладнево околу 14 часот во селото Буковиќ во Општина Сарај, дознава Сител. Во престрелката учествувале...

Македонија 06.08.19 | 16:49

Беџети: Антикорупциска врши политичка хајка врз мене

Антикорупциска врши политичка хајка врз мене, ќе ја барам правдата на суд, вели градоначалникот на Сарај, Блерим Беџети за Канал 5. Тој за Канал 5 вели дека не чувствува...

Скопје 24.07.19 | 23:22

Владата и овозможи на општина Сарај да гради хотелски комплекс и викенд населба кај Треска

Владата на денешната седница го усвои Предлог-законот за медијација и донесе одлука тој да биде испратен на усвојување во Собранието. Целта на законот, како што информира...