Ознака: Санчо
Фудбал 29.09.20 | 20:33

Санчо останува во Дортумнд

Капитенот на Борусија (Дортмунд) Марко Ројс во својата изјава потврди дека големата цел на Манчестер Јунајтед, Џејден Санчо ќе продолжи да биде играч на „жолто-црните“...

Фудбал 14.08.20 | 13:13

Јунајтед не се откажува од Санчо

Манчестер јунајтед ќе има многу силна конкуренција за Џејден Санчо следното лето, доколку не успеат да го финализираат трансферот на англискиот талент сега. Според...

Фудбал 11.08.20 | 09:30

Луси е тажна што Санчо не дојде во Манчестер

Заврши сагата за иднината на Џејден Санчо. Тој ќе игра за Борусија (Дортмунд) следната сезона. Спортскиот директор на германскиот клуб, Мајкл Цорк откри дека англискиот...

Фудбал 06.08.20 | 18:46

Дортмунд ја спушта топката: Нема преговори за Санчо

Главниот извршен директор на Борусија Дортмунд, Ханс-Јоаким Ваке изјави дека досега клубот нема добиено никакви понуди од Манчестер Јунајтед за својата голема ѕвезда...

Фудбал 06.08.20 | 12:53

Луси најмногу се израдува на доаѓањето на Санчо во Манчестер

Играчот на Борусија Дортмунд Санчо е пред потпис за Манчестер Јунајтед. Тоа најмогу ја израдува една од најверните навивачки на „Црвените ѓаволи“ Луси Ферандес.Таа...

Фудбал 04.08.20 | 20:52

Санчо пред портите на „Олд Трафорд“

Еден од најдобрите играчи на Борусија Дортмунд, Џејден Санчо, најверојатно ќе ја продолжи кариерата во Манчестер Јунајтед. Според „Билд“ и бројни островски медиуми,...

Фудбал 03.08.20 | 20:20

Ќе замине ли на „Олд Трафорд“: Санчо е ѕвезда на преодниот рок

Раководството на Борусија Дортмунд постави рок од 10 август за Манчестер Јунајтед во врска со евентуалниот трансфер на Џејден Санчо на „Олд Трафорд“. Младиот англиски...

Фудбал 30.06.20 | 16:11

Дали Санчо ќе стане „црвен ѓавол“

Трансферот на Џејден Санчо од Борусија (Дортмунд) во Манчестер Јунајтед се чини е малку веројатен. Причината за ова е што клубот од „Олд Трафорд“ нема намера да плати...

Фудбал 15.06.20 | 10:48

Санчо сака да се врати во Манчестер Сити

Фудбалерот од средниот ред на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо може да го напушти клубот на крајот на сезоната. Тој е подготвен да се врати во Манчестер сити, за што зборуваше...