Ознака: Сала
Македонија 24.09.21 | 12:57

Хирурзите од ГОБ „8 Септември“ ќе протестираат бидејќи им се откажани операциите кои не се итни

Хирурзите во болницата ГОБ „8 Септември“ в понеделник ќе го искажат своето незадоволство поради проблемите со функционирањето на хируршките сали, а тоа ќе го сторат...

Македонија 15.07.21 | 14:19

На 30 јули се затвора вакциналниот пункт во салата „Борис Трајковски“

Се затвора вакциналниот пункт во салата „Борис Трајковски“ на 30 јули, објави весникот „Вечер“. Салата која од 1 април годинава ги отвори вратите за потребите на вакцинацијата...

Македонија 05.06.21 | 11:21

Д-р Караџовски дозволи пратениците да се вратат во салата „Македонија“, само вакцинирани новинари може да ги следат седниците

Пратениците од следната недела, поточно од 8 јуни, пленарните седници во Собранието ќе ги одржуваат во салата „Македонија. Како што соопшти денеска прес-службата на...

Здравје 21.04.21 | 13:20

Салата „Билјани извори“ во Охрид се подготвува за масовна имунизација, ќе има 28 пункта

Во тек е подготовка на спортската сала „Билјанини извори“ во Охрид каде наскоро ќе започне масовна имунизација на жителите од овој регион. Во салата се подготвуваат...

Македонија 14.04.21 | 12:24

Во Куманово, Штип, Кавадарци, Битола, Охрид и Тетово ќе има масовна вакцинација по примерот на салата „Борис Трајковски“

Во Куманово, Штип, Кавадарци, Битола, Охрид и Тетово ќе има масовна вакцинација по примерот на салата „Борис Трајковски“, најави денеска Венко Филипче, министерот за...

Македонија 25.03.21 | 13:53

Вакцини уште нема, ама спортската арена „Борис Трајковски“ е резервирана за имунизација на населението

Спортската арена „Борис Трајковски“ е веќе резервирана за имунизација против ковид – 19, а од понеделник ќе почне и да се подготвува просторот за таа намена, објави...

Македонија 19.06.20 | 15:56

Шекеринска пак ветува изградба на спортска сала во Дебреште

аменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска денеска заедно со замениците министри за образование и наука Елизабета Наумовска...

Вести 01.06.19 | 21:12

Да се наежиш: Ја излези Ѓурѓо, ја излези сестро… , грмат Комити пред Арената во Келн

Со „ја излези Ѓурѓо, ја излези сестро…“ и скандирања „шампионе, шампионе“ грми пред Арената и бурно се слави големата победа во новата вардарова бајка во Келн. Навивачите...

Калеидоскоп 07.04.19 | 17:52

„Би-Би-Си“ објави нови детали од истрагата: Пилотот на Сала бил далтонист и не смеел да вози ноќе!

Емилиано Сала настрадал на 21. јануари, авионот кој го превезувал од Нант до Кардиф се урнал во Англискиот канал. BBC објавил нови детали за истрагата која покажува дека...

Скопје 18.03.19 | 12:32

Базенот што стана сала за бокс, по девет години повторно е базен во СЦ „Борис Трајковски“

Базенот што беше пренамент во сала за бокс во Спортскиот центар „Борис Трајковски“ повторно стана базен, соопштија од спортскиот центар. Базенот е долг 12 метри, широк...

Фудбал 25.02.19 | 17:47

Авионот со кој патувал Сала немал дозвола за комерцијални летови

Британската организација за воздухопловни истраги (ААИБ) тврди дека авионот со кој патуваше аргентинскиот фудбалер Емилијано Сала немал лиценца за комерцијални летови....

Фудбал 08.02.19 | 11:38

Телото извлечено од авионот е на Емилијано Сала

Две недели по падот на авионот пронајдено и идентификувано е телото на фудбалерот Емилијано Сала. Авионот со едно тело во него е пронајден во понеделникот на 67 метри...

Свет 08.02.19 | 09:38

Пронајденото тело во урнатиот авион е на фудбалерот Сала

Изминативе 24 часа беа посебно болни за семејствата на Емилијано Сала и пилотот Ајботсон откако беше потврдено дека пронајденото тело е извлечено од потонатиот авион,...

Фудбал 07.02.19 | 11:20

Извлечено едно тело од авионот со кој исчезна фудбалерот Сала

Од трупот на авионот со кој исчезнаа фудбалерот Емилијано Сала и пилотот Дејвид Иботсон, било извлечено едно тело. За сега нема потврда потврда дали е тоа телото на фудбалерот...

Фудбал 04.02.19 | 17:25

Човекот кој го пронајде авионот во кој беше Сала се сомнева во желбата на службите да помогнат

Авионот на Емилијано Сала вчера беше пронајден на дното на водите во англискиот канал, но тој се уште е таму, а човекот кој го пронајде Дејвид Мернс се плаши и дека истиот...

Фудбал 04.02.19 | 09:54

Таткото на Сала по пронајдениот авион: Не можам да верувам, ова е многу лош сон

Исчезнатиот мал приватен авион во кој фудбалерот Емилијано Сала леташе од Нант кон Кардиф е пронајден на дното на Ламанш, пренесуваат светските медиуми. Оваа вест на...

Фудбал 23.01.19 | 14:01

Поранешната девојка на Сала го шокираше светот: Не верувам дека ова е несреќен случај!

Беренис Шкир, поранешната девојка на аргентинскиот фудбалер Емануел Сала, кој втор ден е во центарот на светска јавност откако авионот со кој патувал од Франција во...