Ознака: роднини
Македонија 23.11.21 | 10:43

Роднините гневни што никој од „Беса транс“ не им крева на телефон

Семејствата на туристите коишто патувале преку агенцијата „Беса транс“, немаат никакви информации од одговорните лица во агенцијата. Роднини и пријатели уште од утрово...

Македонија 09.09.21 | 18:11

Не се знае дали меѓу загинатите во болницата во Тетово има и роднини на пациентите

Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес конференција рече дека ќе се испитува како функционирале посетите во Ковид центарот во Тетово, кои инаку се...

Црна хроника 11.03.21 | 12:55

Роднини пак дивееле во тетовската болница, ѝ се заканувале на вработена

Маж и жена на 28 и 24 години се приведени откако се заканувале на вработена во тетовската Клиничка болница вчера околу 19 часот, соопшти денес СВР Тетово. Вчера околу 18 часот...

Македонија 23.02.21 | 13:31

Роднините на обвинетите повторно ќе протестираат, велат: Ова е еден вид на војна, ќе се бориме со сите средства

По денешната пресуда во случајот „Монструм“, Бедри Ајдари, роднина на еден од обвинетите за медиумите рече дека се незадовлни од изречената пресуда и повика на нови...

Црна хроника 24.11.20 | 15:32

Роднини се истепаа во Драево

Вчера во 20:15 часот во полициската станица Драчево, А.М.(28) од Скопје пријавил дека во 20 часот во неговиот дом влегол неговиот братучед А.М.(38) со син му М.М.(18). Според пријавеното,...

Македонија 25.10.20 | 17:49

ЦЈЗ ги бара контактите на Амди Бајрам откако се утврди дека бил позитивен на ковид-19

Засега нема официјален одговор ниту од Центарот за јавно здравје ниту од Државниот санитарен и здравствен инспекторат колкумина контакти кои непосредно пред смртта...

Македонија 24.07.19 | 16:24

Не може роднините и пријателите на Јанева да бидат дел од новото специјално обвинителство

Нашите забелешки се принципиелни, ние велиме дека најпрвин човечките ресурси со кои располага СЈО се проблематични. Тие се комплетно контаминирани со „Рекет“ и не...

Твитови 08.03.19 | 13:13

Среќа од нуклеарни размери

Кога гледам како се вработуваат неписмени роднини на владини функционери си викам среќа што немаме нуклеарна централа — Dimko (@ddimkooooo) March 7, 2019

Црна хроника 02.03.19 | 21:13

Роднини му помогнале на осомничениот: Уште две лица завршија во притвор за убиството во Поум

Надлежниот јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Струга, донесе Наредба за спроведување на истражна постапка за уште две лица поради постоење на основано...

Семејство 17.02.19 | 18:59

Роднините мислат ќе ги поканам на свадба, иако јадат месо

Невеста одбила да ги покани на свадба членовите на семејството коишто не се вегани како неа. Приказната беше споделена на интернет и предизвика многу различни реакции. Кога...

Македонија 13.02.19 | 14:34

Баџанак не е роднина

Нема судир на интерес во изборот на Нури Бјрами за член на Државната комисија за спречување на корупцијата, кој е баџанак на претседателот на Собранието, Талат Џафери,...

Македонија 08.02.19 | 16:32

Баџанакот на Џафери влезе во Антикорупциска

Собранието денеска официјално го избра Нури Бајрами за член на новата Аниткорупциска комисија. Но, Бајрами е баџанак на претседателот на Парламентот, Талат Џафери,...

Црна хроника 10.12.18 | 13:55

Гостиварка пријавила во МВР: Ме киднпираа роднините

Двајца гостиварци се приведени и задржани во полициска станица под сомнеж дека противправно лишиле од слобода нивна роднина. Според СВР Тетово, гостиварката Џ.С (30)...