Ознака: роберт милески
Македонија 06.10.19 | 17:12

Роберт Милески посочува на кривичните дела против државата

Роберт Милески на својот фејсбук профил цитираше кривични дела против државата. КРИВИЧНИ ДЕЛА ПРОТИВ ДРЖАВАТА Велепредавство Член 305 Тој што со употреба на сила или...

Македонија 25.09.19 | 18:23

Роберт Милески: Фатиме, во исказов имаш еден проблем!

Во врска со неговата изјава дека материјалите претрпеле некоја модификација, Фетаи рече дека..” Некоја? Не Фатиме, зборот беше СТРАОТНА модификација!, пишува Роберт...

Македонија 19.09.19 | 18:28

Милески до Димитров: Од кога тоа борба за земјата е да ѝ го смениш личниот опис?

Граѓанскиот активист и бизнисмен Роберт Милески реагира на изјавата на министерот за надворешни работи Никола Димитров, за кого политиката е „чист идеал и борба за...

Македонија 16.08.19 | 09:58

Милески: Со новите табли на Северџаниве се прави класичен фалсификат на нашата сопствена историја

Откако започна поставувањето ознаки на спомениците и отстранувањето на Сонцето од Вергина од симболите на јавните институции и на јавните простори, но и од јавните...

Македонија 23.07.19 | 22:27

СЈО, вие сте како паштета со поминат рок од 18 месеци

Катица на пресот изјави дека ова и го правеле заради десетте нови истраги кои ќе ги обелоденела за кратко време. Кои нови истраги црна Катице! Ти и СЈО немате никакво...

Македонија 23.07.19 | 21:32

Милески: Јас сум роден во коса црта?! Племето ваше предавничко!

Јас сум роден во коса црта! Абе племето ваше предавничко! Сите ќе одговарате за ова! Сите! До еден! Многу од вас, како оваа Јасна Пецевска, ќе се вадат тогаш како што се...

Македонија 22.07.19 | 18:18

Нови закани за Милески: Ќе го посетиш Боки за брзо!

Симпатизери на СДСМ и премиерот Заев продолжуваат со закани до членот на Македонскиот Национален Совет, Роберт Милески. Последните закани доаѓаат од жена, извесна...

Македонија 19.07.19 | 19:32

Милески: Како може бе премиер да кажува кој ќе води обвинителство?! Ало, ‘рѓо една муртинска!

По одржаната прес конференција на Заев на која соопшти повеќе детали за работата на СЈО и ЈО, Роберт Милески на својот фејсбук профил жестоко реагираше: Како може...

Македонија 15.07.19 | 10:01

Милески: Не бива од вас ништо, вие сте збирштина на аморални и анационални неспособни луѓе

Бизнисменот Роберт Милески, кој учествуваше во протестите против Владата на Никола Груевски ја комдентира еуфоријата со која СДСМ се обидува да ја надгласи бомбата...

Македонија 22.04.19 | 13:36

Бизнисменот Милески: Апологетите на муртинскиот лажов ги фатила болеста на лажење и манипулирање

Бизнисменот и активист Роберт Милески на својот Фејсбук профил објави статус каде што вели дека власта ја фатила болеста на лажање и манипулирање со граѓаните. Апологетите...

Македонија 08.01.19 | 21:34

Милески: Ова е почеток на федерализација, ноторниот манипулант Заев се согласи на тоа

Договорот за содржината на Уставот меѓу премиерот Заев и лидерот на Алијансата на Албанците е почеток на федерализација на Македонија, смета активистот Роберт Милески. Тоа...