Ознака: роберт милески
Македонија 20.01.20 | 22:16

Милески: Муртинскиот лажов со Договорот од Преспа ветуваше иднина, а добивме корупција, рекет, беззаконие…

Бизнисменот и активист Роберт Милески на својот Фејсбук профил сподели статус во кој пишува како Заев велел дека од Договорот од Преспа Македонија ќе имало иднина. Заев...

Македонија 15.01.20 | 20:19

Милески за „ебаму името, ебаму“: Ова веќе стана тешка калакурница, вистинско предаство!

Знаете што ми е криво? Што немам можност да го распуштам буквално цело судство, да поапсам сé живо од политичари и јово наново цела држава, од почеток. Со вас само така...

Македонија 03.01.20 | 15:13

Милески: Падна муртинскиот лажов! Се надевам дека што побрзо ќе го дочека она го заслужи

Падна најголемиот предавник во македонската историја, порача Роберт Милески и како што најави, со пијалок ја прослави оставката на Зоран Заев од функцијата премиер. Падна...

Македонија 25.12.19 | 18:23

Милески: Море лажов, не верував дека ќе оди дотаму

Решете се од овој лажов и неколку околу него, инаку вие ќе бидете решени за век и веков. Ова денеска им го порача Роберт Милески на членовите на СДСМ, додавајќи дека Заев...

Македонија 15.12.19 | 20:45

Милески: Види Радо, колку лаги имаш кажанo на добар пат да го надминеш и твојот шеф лажов од Муртино

Шекеринска од трибината во Скопје: Испишавме историја, со право можеме да бидеме горди, дадовме збор и донесовме резултат. Види Радо, колку ли само лаги имаш кажано во...

Македонија 12.12.19 | 10:33

Милески: Ѓорѓија Пулевски, Белград, 1875 година. Толку имам да кажам

Јавноста остро реагира на Бугарската академија на науките, која се огласи со став дека македонскиот јазик не постои и оти тој е „писмено-регионална норма“ на бугарскиот...

Македонија 30.11.19 | 11:44

Правниците знаат иако молчат: Иванов немаше законска основа да ги повлече аболициите

Нашиот Устав не дозволува ретроактивна примена на закони кои се порестриктивни од претходниот, тврди бизнисменот Роберт Милески, поранешен учесник во Шарената револуција....

Македонија 12.11.19 | 09:34

Mилески: Уште шест закони за забрана за протести нема да те спасат

Не стивнуваат реакциите од јавноста за новите предлог измени на Законот за јавни собири, според кој правото на протести на граѓаните ќе биде доста рестриктирано. Граѓанскиот...

Вести 10.11.19 | 14:11

Поранешниот поддржувач на шарените со порака до Заев: Бруко една црпната, ако има Бог ќе одговараш

Ех бе Заев – муртинска предавничка несреќо, гледај до кое дереџе нè донесе, до каков срам, секој од нас да се срами од името на државата и да се доведува во ситуација...

Македонија 21.10.19 | 00:04

Милески: Граѓаните ќе донесат мудра одлука – Заев зад решетки

Поранешниот поддржувач на Шарената револуција, а сега силен критичар на политиките на премиерот Зоран Заев, Роберт Милески, веерва на Фесбук објави дека во едно се сложува...

Македонија 20.10.19 | 22:36

Милески за Мицкоски: За првпат политичар има храброст да предложи закон за ревизија на имот на политичари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски рече дека ако дојдат на власт ќе предложат предлог Закон, да се испита потеклото на имотот на сите политичари. Држете го за збор!...

Македонија 15.10.19 | 16:57

Милески: Муртинскиот лажов признава дека договорот од Преспа е фактичка капитулација!

Муртинскиов лажов во редок изблик на вистина. Гледајте, ова не се случува често од него да чуете вистина и признание. Лажовов на некаква средба со претставници од Азербејџан...

Македонија 07.10.19 | 15:09

Милески: Венецијанска комисија го потврди насилничкото и неуставно носење на Законот за јазици

Венецијанската комисија само го повтори она што го предупредувавме пред една година кога сдс насилнички, противуставно и вон секаква уставна процедура го туркаше законот...

Македонија 06.10.19 | 17:12

Роберт Милески посочува на кривичните дела против државата

Роберт Милески на својот фејсбук профил цитираше кривични дела против државата. КРИВИЧНИ ДЕЛА ПРОТИВ ДРЖАВАТА Велепредавство Член 305 Тој што со употреба на сила или...

Македонија 25.09.19 | 18:23

Роберт Милески: Фатиме, во исказов имаш еден проблем!

Во врска со неговата изјава дека материјалите претрпеле некоја модификација, Фетаи рече дека..” Некоја? Не Фатиме, зборот беше СТРАОТНА модификација!, пишува Роберт...

Македонија 19.09.19 | 18:28

Милески до Димитров: Од кога тоа борба за земјата е да ѝ го смениш личниот опис?

Граѓанскиот активист и бизнисмен Роберт Милески реагира на изјавата на министерот за надворешни работи Никола Димитров, за кого политиката е „чист идеал и борба за...

Македонија 16.08.19 | 09:58

Милески: Со новите табли на Северџаниве се прави класичен фалсификат на нашата сопствена историја

Откако започна поставувањето ознаки на спомениците и отстранувањето на Сонцето од Вергина од симболите на јавните институции и на јавните простори, но и од јавните...

Македонија 23.07.19 | 22:27

СЈО, вие сте како паштета со поминат рок од 18 месеци

Катица на пресот изјави дека ова и го правеле заради десетте нови истраги кои ќе ги обелоденела за кратко време. Кои нови истраги црна Катице! Ти и СЈО немате никакво...

Македонија 23.07.19 | 21:32

Милески: Јас сум роден во коса црта?! Племето ваше предавничко!

Јас сум роден во коса црта! Абе племето ваше предавничко! Сите ќе одговарате за ова! Сите! До еден! Многу од вас, како оваа Јасна Пецевска, ќе се вадат тогаш како што се...

Македонија 22.07.19 | 18:18

Нови закани за Милески: Ќе го посетиш Боки за брзо!

Симпатизери на СДСМ и премиерот Заев продолжуваат со закани до членот на Македонскиот Национален Совет, Роберт Милески. Последните закани доаѓаат од жена, извесна...