Ознака: Ричард Гренел
Балкан 23.09.20 | 10:23

Вучиќ и Гренел на сплав во Белград пееја американски кантри песни

Специјалниот пратеник на американскиот претседател Доналд Трамп, Ричард Гренел е во посета на Косово, Србија и Грција. Тој вчера се пофали на Твитер дека одлично си...

Балкан 22.09.20 | 22:50

Доналд Трамп ќе ја посети Србија

Специјалниот пратеник на претседателот Доналд Трамп за дијалогот меѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел соопшти дека американскиот претседател Доналд Трамп и неговата...

Балкан 21.09.20 | 23:46

Гренел пристигна во Белград, на аеродром го пречека Брнабиќ

Специјалниот советник на американскиот претседател, Ричард Гренел и делегација на американската Развојна финансиска корпорација (ДФЦ) пристигнаа во Белград на дводневна...

Балкан 21.09.20 | 09:24

Гренел денеска во Приштина

Специјалниот пратеник на претседателот на Соединетите Американски Држави Доналд Трамп за косовско-српскиот дијалог, амбасадорот Ричард Гренел ќе допатува денеска...

Балкан 20.09.20 | 17:42

Гренел со 13 претставници на Вашингтон доаѓа во посета на Приштина

Специјалниот пратеник на претседателот на САД, Доналд Трамп, амбасадорот Ричард Гренел утре се очекува до допатува во Приштина, со цел да се запознае со текот на реализацијата...

Балкан 05.09.20 | 21:36

Гренел до новинарите: Не можете Косово да го најдете ни на карта

Специјалниот пратеник на американскиот претседател за Косово имаше дуел со новинарите кои го следеа потпишувањето на економомскиот договор меѓу Белград и Приштина.Тој...

Балкан 26.03.20 | 14:15

Kурти се жали дека зад паѓањето на владата стои специјалниот пратеник на Трамп, Гренел

Не стивнуваат реакциите по паѓањето на владата на Косово. По нецели два месеци Албин Курти веќе не е премиер отако беше изгласана недовредба на владата. Во првите реакции...

Балкан 23.01.20 | 15:00

Пратеникот на Трамп: Србија да престане со каммпањата за повлекување на признавањата, Косово таксите

Специјалниот претставник на американскиот претседател Доналд Трамп за мировните преговори меѓу Косово и Србија, Ричард Гренел изјави денеска дека Приштина мора да...