Ознака: риби
Астро 10.01.22 | 09:43

Хороскоп за оваа недела: Рибите да внимаваат на настинки, Близнаците да намалат со храната

Овен (21.03 – 20.04) ЉУБОВ: Вашата љубов и чувствата, се чини, се во благ расчекор, па можни се погрешни проценки на љубовен план. Доколку сте во кавга со партнерот, искористете...

Астро 13.12.21 | 09:14

Одлична љубовна недела за Рибите, Лавот да ја провери крвната слика

Овен (21.03 – 20.04) ЉУБОВ: Во последниот период не се сложувате многу со партнерот, а ниту со блиските и смејството, а тоа можеби е така бидејќи сте си замислиле дека околината...

Астро 16.05.21 | 20:22

Најомилениот знак меѓу пријателите и колегите: Се согласува со сите!

Ниту еден друг знак од Зодијакот не е толку подготвен да ги жртвува сопствените потреби во корист на другите и да ја разгледува ситуацијата од различни перспективи Овој...

Астро 14.03.21 | 20:03

Рибите ги очекува романтична недела, Лавот ќе зрачи со еротска енергија

Овен (21.03 – 20.04) ЉУБОВ: Оваа недела малку поработете на комуникацијата со цел хармонијата во семејството да ја задржите на нивото од минатата недела. Што се однесува на...

Астро 14.03.21 | 10:33

Младата месечина во Риби им носи среќа на овие 3 хороскопски знаци

Младата месечина носи нов почеток, но оној што ве чека на 13 март ќе биде особено емотивен и романтичен. За време на младата месечина ќе се соочиме со интензивни чувства,...

Астро 29.11.20 | 22:59

За овие три хороскопски знаци љубовта ќе цвета во декември

На некои знаци конечно ќе им се отвори вратата што долго време посакуваат да ја видат отворена. Среќата ќе ги придружува и во следната година во која тие ќе фантазираат,...

Астро 18.11.20 | 00:17

Овој знак е најинтелигентниот во хороскопот

Секој хороскопски знак поседува одредени карактеристики. Додека Лавовите се препознатливи по својата потреба за внимание, а Шкопиите по сексапил, веројатно некогаш...

Македонија 21.10.20 | 13:19

Водата во Тиквешко Езеро нема доволно кислород, голем помор на риби во два рибника

Голем помор на риби кај производителите на крап, се случува во моментот на Тиквешко Езеро, а почнувајќи од утринските часови во текот на вчерашниот ден и се` уште трае. Во...

Македонија 04.07.20 | 19:30

Силјановска до Димитров: Риби не се ловат во фармерки и бела кошула

Супер е што се занимаваш со спортски риболов, Никола. Нас не интересира дали имаш легитимација за рекреативен риболов за 2020 година и дали врз основа на тоа имаш извадено...

Црна хроника 14.03.20 | 16:08

Целиот улов е одземен: Kај Радожда на големо се ловело риби со мрежи

На 13.03.2020 во временски период од 09.00 до 15.00 часот полициски службеници од Полициска станица за граничен надзор Охридско Езеро при извршување на редовни активности за...

Астро 21.02.20 | 15:14

Почнува владеењето на Рибите: Зошто тие се толку посебни?

Родените во овој знак се меѓу најинтересните, но и најтешко разбраните личности кои ги познавате. Рибите се многу дружељубиви личности кои сакаат да се во друштво на...

Астро 21.02.20 | 15:03

Дојде времето на рибите: За овие три хороскопски знаци ќе биде одличен период

За време на поголемиот дел од сезоната на Риби, нашата среќа ќе биде пореметена од ретроградниот Меркур, но поради тоа не треба да очајувате. Тоа посебно важи за овие...

Астро 26.01.20 | 09:39

Дневен хороскоп: Рибите ќе се забавуваат, Јарецот го чека важна средба

Овен (21.03 – 20.04) Некој се обидува да ви наметне невистинити муабети. Ќе го сфатите тоа, само ќе ви биде потребно малку повеќе време. Партнерот е искрен со вас, направете...