Ознака: РФМ
Ракомет 01.03.19 | 14:53

РФМ во недела ќе го промовира Данило Брестовац за нов селектор?

Ракометната Федерација на Македонија испрати покани за прес-конференција по повод назначување на новиот селектор на машката сениорска ракометна репрезентација на...

Ракомет 26.02.19 | 11:06

РФМ денеска го бира наследникот на Раул Гонзалез

Конкурсот што Ракометната федерација на Македонија го отвори пред една седмица веќе е завршен, па до крајот на неделава би требало да го добиеме новиот селектор на машката...

Ракомет 16.02.19 | 17:49

Мукаетов јасно порача каков ќе биде новиот селектор: Тој мора да биде посветен само на Македонија!

Првиот човек на Ракометната Федерација на Македонија, Живко Мукаетов денеска испрати јасна порака за тоа каков профил на тренер ќе добие македонската сениорска селекција...

Ракомет 04.02.19 | 12:31

Раул не е веќе селектор на Македонија

Mакедонската куќа на ракометот и селекторот на машката сениорска машка репрезентација, Раул Гонзалез, взаемно се спогодија да ја прекинат соработката, соопшти денеска Ракометната...

Ракомет 31.12.18 | 11:17

РФМ ќе го промовира новиот дрес пред Мундијалот во Германија и Данска

Во четврток, на 3 јануари 2019 година во продавницата на „Д-спортска опрема“ Ракометната федерација на Македонија ќе го промовира новиот дрес за Мундијалот во Германија...