Ознака: ревија
Ракомет 15.05.22 | 14:52

РФМ на родителите на прерано починатиот Марко Божиновски им подари специјален дрес

Кадетската репрезентација на Македонија и тимот на Бутел го отвораат денешниот ден во куп завршницата со натпреварот во чест на прерано починатиот млад ракометар Марко...

Мода и убавина 28.02.22 | 10:19

Армани одржа ревија во тишина: Најдоброто нешто е да испратиме порака дека не сакаме да славиме додека нешто вознемирувачко се случува околу нас

На својата вчерашна ревија во рамките на Миланската модна недела, славниот дизајнер Џорџо Армани одлучи презентацијата да ја одржи во тишина, без музика, во знак на...

Мода и убавина 26.01.22 | 15:51

Шарлот Казираги, принцезата од Монако јаваше коњ на отворањето на ревијата на Шанел во Париз

На Модната недела во Париз, во текот на модната ревија на луксузниот бренд Шанел, со спектакуларно влегување се појави внуката на Грејс Кели, принцезата Шарлот Казираги...

Мода и убавина 26.01.22 | 15:30

Поради Ковид-19 откажана ревијата на Том Форд во Њујорк

Том Форд одлучи да ја откаже својата ревија во Њујорк, која беше закажана за 16 февруари во 20 часот, поради Ковид-19. Компанијата соопшти дека поради појавата на Ковид-19...

Мода и убавина 29.10.19 | 12:24

„Мејд ин Маседониа: Модни брендови“ вечерва во Музејот на македонската борба

„Мејд ин Маседониа: Модни брендови“ е насловена модната ревија што ќе се одржи вечерва, во 19 часот, во Музејот на македонската борба во Скопје. Настанот го организираат...

Мода и убавина 01.10.19 | 10:31

„Валентино“ ја разголе ќерката на Синди Крафорд

Ќерката на славниот супермодел од 80-тите Синди Крафорд, Каја Гербер (18) беше ѕвездата на Модната недала во Париз. На ревијата на „Валентино“ новата манекенска ѕвезда...

Култура 02.07.19 | 11:07

Претставата „Том Соер“ и ревија на народни носии вечер на „Скопско лето“

На „Скопско лето” вечер од 19 часот Театарот за деца и младинци ќе ја изведе новата претстава „Том Соер” од Марк Твен во режија на Деан Дамјановски, која премиерно...

Култура 28.06.19 | 12:10

Ансамблот „Орце Николов“ ќе ја прикаже сета раскош на македонските народните носии

Во вторник, на 2 јули, пред Спомен куќата „Мајка Тереза“ во Скопје, на улица „Македонија“ во 20,30 часот ќе се одржи ревијален приказ на македонските народни носии „Фолклорни...

Култура 20.02.19 | 12:29

Викендов ќе се одржи „Златна рамка“, ревија на македонски филмови снимени лани

Викендов, од 22 до 24 февруари, во кино „Фросина“ во Младинскиот културен центар (МКЦ) ќе се одржи „Златна рамка“, ревија на македонски филмови кои се снимени во минатата...