Ознака: река
Македонија 24.06.20 | 12:53

Еколошката хаварија на реката Брегалница е поради пукнато црево на цистерна која транспортирала хемикалија

Пукнато црево на цистерна на транспортна компанија која пренесувала хемикалија за процесот на производство во компанијата Техникал Текстајл во ТИР зоната во Штип...

Црна хроника 17.04.20 | 18:02

Автомобил заврши во река во Гевгелија

Автомобил заврши во вода утринава во Гевгелија, споделуваат граѓани на социјалните мрежи. (фото: Ѕид на сообраќајниот срам) Според фотографиите споделени на „Ѕидот...

Скопје 16.12.19 | 21:11

Највисоката казна за загадување која е платена е 10 илјади евра

Највисоката казна за загадување која е платена е 10 илјади евра и тоа ја плати компанија од кругот на „Железарница“, која испушти токсични материи во Вардар поради кој...

Семејство 12.08.19 | 12:56

Реков сакам „јагуар“, не ова: Син фрлил во река „БМВ“ подарок од неговите родители

Неименуван Индиец бил толку разочаран од автомобилот што го добил како подарок за роденден од неговиот татко, што решил да направи радикален потег. Момчето (22) добило...

Црна хроника 08.06.19 | 17:51

Женско тело најдено во река во Кочани

Вчера во 15 часот и 15 минути во Полициската станица Кочани било пријавено дека во реката Оризарска, кон село Речани-кочанско забележано било женско тело. Увид на местото...

Балкан 14.05.19 | 16:18

Шестгодишно дете паднало во надојдената река во БиХ, мајката скокнала по него

Во местото Бегов Хан кај Жепча во Босна и Херцеговина шестгодишно момче паднало во река. Водостојот на реката бил прилично зголемен поради обилните дождови кои го зафатијај...

Свет 04.05.19 | 18:03

Нова несреќа со Боинг 737: Пилотот пробал принудно да слета, авионот паднал во река

Авион „Боинг 737-800“ кој летал од Гвантанамо, Куба до Мајами на Флорида, принудно слетал во река близу воената база во Џексонвил. Во инцидентот нема жртви, а повредено...

Македонија 01.03.19 | 19:59

Димитров го уверил Теодоракис дека учебниците ќе се сменат во согласност со Преспанскиот договор

Ако имавме повеќе политичари кои повеќе размислуваат за следните генерации, а помалку за следните избори, светот ќе беше многу подобро место, напиша шефот на македонска...

Црна хроника 18.01.19 | 10:00

„Југо“ падна во река, возачот на болница

Вчера во 20.30 часот на улица „Страшо Пинџур“ во село Ваташа, кавадаречко, патнички автомобил „југо“ со битолски регистарски таблици, управуван од Е.Б.(40) од Кавадарци,...

Балкан 15.01.19 | 18:03

Теодоракис: Нема да гласаме за доверба на Владата

Лидерот на грчката партија Река, Ставрос Теодоракис за време на обраќањето во грчкиот Парламент порача дека тој и неговите пратеници ќе гласаат против доверба на Владата,...

Балкан 11.12.18 | 10:26

Река не го менува мислењето за Договорот од Преспа, конечниот став ќе го каже откако ќе го види финалниот текст

Река останува на првичната позиција и не го менува својот став во однос на Договорот од Преспа, но конечната одлука ќе ја кажат во грчкиот Парламент откако ќе го видат...

Црна хроника 09.12.18 | 11:59

Слетал со автомобил во Луда Мара, се спасил преку отворање на задните прозорци

Деветнаесетгодишник од Кавадарци со возило „рено меган” со кавадаречки регистарски ознаки утрово околу три часот излетал од патот кај Ваташа и паднал со автомобилот...