Ознака: Регион
Македонија 09.10.19 | 21:20

Добредојдена е секоја иницијатива за зајакнување на регионалната соработка

Добредојдена е секоја иницијатива што оди во насока на зајакнување на регионалната соработка, како критериум и во ЕУ агендата и што ја забрзува евроинтеграцијата на...

Балкан 09.08.19 | 10:14

Регионалните медиуми за снимките за „Рекет“: Се тресе владата во Скопје

Целиот регион веќе со денови пишува за скандалозниот Рекет на Бојан Јовановски познат како Боки 13. Утрово речиси повеќето српски медиуми бурно следејќи ја ситуацијата...

Сервиси 14.05.19 | 21:11

Вонредна состојба поради невремето во регионот: Што ја очекува Македонија?

Вонредна ситуација е прогласена во земјите во регионот, каде невремето направи хаос низ градовите. Искршени стебла, повредени лица, откорнати крово, поплавени улици...

Свет 05.05.19 | 09:20

3,6% е невработеноста во Унгарија, регионот, далеку од развиените земји на Европската унија

Стапката на невработеност во САД во април падна на најниско ниво во изминатите 49 години, покажуваат податоците на американското Министерство за труд. Стапката на невработеност...