Ознака: реал мадрид
Фудбал 31.12.22 | 16:54

Кристијано Роналдо го запишал синот во академијата на Реал Мадрид каде ќе игра со детето на Марсело

Кристијано Роналдо го однел својот син, Кристијано јуниор, во младинските категории на Реал Мадрид. Со таквиот потег на португалската фудбалска ѕвезда, неговиот 12-годишен...

Фудбал 14.12.22 | 17:07

Роналдо почна да тренира во базата на Реал Мадрид

Кристијано Роналдо е забележан во базата на Реал Мадрид, пренесува „Relevo“. Фудбалерот доби дозвола од мадридскиот клуб да ја одржува формата во тренинг комплексот Валдебебас. Роналдо...

Фудбал 26.10.22 | 08:23

Прв пораз на Реал во ЛШ

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти се осврна на поразот од Лајпциг (2:3) синоќа во натпреварот од 5. коло од групната фаза на Лигата на шампионите. – Штом го примивме...

Фудбал 23.10.22 | 17:55

За Анчелоти овој Реал е најдобрата екипа што ја тренирал

Тренерот на актуелниот европски и шпански првак Реал Мадрид, Карло Анчелоти, во суперлативи зборуваше за своите фудбалери, кои сè уште немаат пораз во новата сезона...

Фудбал 12.10.22 | 09:24

Крваво заслужен гол: Рудигер доби 20 конци на главата

Фудбалерот на Реал Мадрид, Антонио Рудигер, се здоби со голема рана по судир со голманот на Шахтјор на синоќешниот дуел од 4.коло во Лигата на шампионите. Дефанзивецот...

Фудбал 29.08.22 | 14:25

„Сантјаго Бернабеу“ ќе стане најмодерниот спортски колосеум во Европа: Напредува реконструкцијата на стадионот на Реал Мадрид

Стадионот на Реал Мадрид, „Сантијаго Бернабеу“ со засилено темпо напредува кон завршување на процесот на реконструкција. „Кралскиот клуб“ на социјалните мрежи објави...

Фудбал 22.08.22 | 14:54

Касемиро заплака за време на прошталната церемонија во Реал Мадрид

Бразилскиот фудбалер Касемиро не можеше да ги задржи солзите за време на прошталната церемонија со која и официјално го заврши престојот во Реал Мадрид по договорениот...

Фудбал 10.08.22 | 23:26

Реал Мадрид петти пат освојувач на Суперкупот на УЕФА

Реал Мадрид со трофеј ја почна сезоната 2022/23 откако на „Олимпискиот стадион“ во Хелсинки го победи Ајнтрахт Франкфурт со 2:0 во натпревар за Суперкупот на УЕФА. За актуелниот...

Фудбал 10.08.22 | 09:43

Вечерва е Супер купот: Реал оди на првиот трофеј сезонава

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема, откри како неговата игра се променила откако напаѓачот Кристијано Роналдо го напушти клубот. – Вистина е дека постигнав многу...

Фудбал 09.08.22 | 21:31

Реал Мадрид против Ајнтрахт Франкфурт во Суперкупот на УЕФА

Реал Мадрид замина во Хелсинки на мечот со Ајнтрахт за Суперкупот на УЕФА. Главниот тренер на Мадрид, Карло Анчелоти вклучи 25 играчи на списокот кои ќе конкурираат за...

Фудбал 13.07.22 | 18:53

Францускиот Сенат утврди дека навивачите на Ливерпул не се виновни за хаосот на финалето на ЛШ

Францускиот Сенат во својот извештај за случките на финалето на Лигата на шампиони помеѓу Реал Мадрид и Ливерпул во Париз, утврди дека првичните извештаи дека навивачите...

Фудбал 28.06.22 | 12:16

Тони Крос не исклучува да се пензионира по крајот на сезонава

Фудбалерот на Реал Мадрид, Тони Крос ќе одлучува за својата иднина по завршувањето на претстојната сезона. Според шпански „АС“, 32-годишниот играч од средниот ред ја...

Фудбал 13.06.22 | 19:29

Марсело не можеше да ги задржи солзите на прошталната прес-конференција во Реал Мадрид

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Марсело беше облеан од емоции за време на прошталната прес-конференција со која 34-годишниот Бразилец го завршува престојот во мадридскиот...

Фудбал 31.05.22 | 18:40

Бензема најдобар фудбалер, Винисиус најдобар млад играч: Четворица од Реал Мадрид во идеалниот тим на Лигата на шампионите

Неколку денови по финалето во Лигата на шампионите, Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) ги одбра најдобрите 11 фудбалери во најсилното клупско натпреварување во...

Фудбал 29.05.22 | 11:44

Модриќ останува во Реал барем уште една сезона

Лука Модриќ ќе остане во Реал Мадрид барем уште една сезона. Новинарот Фабрицио Романо пишува дека играчот од средниот ред потпишал договор со мадридскиот клуб до 2023...

Фудбал 29.05.22 | 10:00

Марсело потврди: Вчерашното финале беше мојот последен меч за Реал Мадрид

Дефанзивецот на Реал, Марсело изјави дека финалето од Лигата на шампионите против Ливерпул (1:0) е неговиот последен меч за тимот од Мадрид. Да, тоа беше мојот последен...

Фудбал 28.05.22 | 23:47

Реал е кралот на Европа

Реал Мадрид  e новиот крал на Европа.Вкупно 14 трофеј што во  Лигата на шампионите што во некогашниот Куп на шампиони.Вечерва со мининални   1-0  беа подобри од Ливерпул...

Фудбал 28.05.22 | 23:12

Реал Мадрид поблиску до 14-тата титула со голот на Винциус Жуниор

Винициус Жуниор му донесе предност на Реал Мадрид, по додавање на Валверде, и по првиот удар кон голот на Алисон. Екипата на Реал Мадрид на стартот на вториот дел дојде...

Фудбал 26.05.22 | 10:50

3,18 милијарди евра: Реал Мадрид вреди скоро колку македонскиот буџет

Според извештајот на консултантската компанија „KPMG Football Benchmark“, Реал Мадрид останува највредниот фудбалски клуб во Европа. Во извештајот на аналитичарите на „Фудбал...

Фудбал 23.05.22 | 16:09

Mбапе: Можам да го замислам разочарувањето во Реал

Францускиот фудбалер Килијан Мбапе изјави денеска оти е свесен колкаво разочарување му предизвика на Реал Мадрид со одбивањето да го напушти ПСЖ и да премине во редовите...