Ознака: разговори
Македонија 08.11.19 | 10:30

СОНК и Адеми уште еднаш ќе се обидат да се договорат

Во Министерството за образование денеска треба да се сретнат министерот Арбер Адеми и претставниците на СОНК, за да разговараат за покачувањето на платите на просветните...

Свет 17.10.19 | 13:52

За проширувањето на ЕУ ќе се разговара вечерва, засега Франција не попушта

Претседателот на Европскиот Совет, Доналд Туск, ја утврди агендата на дискусиите на дводневниот Самит на ЕУ. За проширувањето ќе се разговара за време на вечерата, по...

Македонија 09.10.19 | 15:18

Заев: Нема приближување за Законот за ЈО, но уште не е доцна за договор

Досега немам информација дека има приближување, се надевам дека ќе се направи чекор на приближување, за мене се до 15 октомври не е доцна. Никогаш не е доцна за било што,...

Твитови 09.07.19 | 09:15

Столтенберг после дупешката VS. Заев после дупешката

Столтенберг после дупешката со Заев -Ех да има еден литар вотка Заев после разилот -Ех да имав IQ барем колку иницијалите (3.3.) — НЕ Влијателен (@ElMacedonero) July 9, 2019

Твитови 09.07.19 | 09:13

Логично прашање на денот

Ауууу, ја чудим…дали “господин Заев” уопште телефонски разговарал со Ципрас некад? Може русиве го заебале со Преспанскиов договор преку телефон, па затоа Ципрас...

Македонија 09.07.19 | 00:04

Заев наседна: Македонскиот премиер „нeмa пpoблeм“ да плати 100.000 евра митo на патријархот Вартоломеј

Руските пpaнкepи Вован (Владимир Кузнецов) и Лексус (Алексеј Столјаров) објавија снимка од телефонски разговор во која во име на пopaнeшниот претседател на Украина Петро...